DomůNovinkyČeské muškařky vybírají na mistrovství 80 000 korun. Použijí je na týdenní trénink

České muškařky vybírají na mistrovství 80 000 korun. Použijí je na týdenní trénink

- Reklama -

Letošní rok bude pro závodní muškařinu přelomový. Proč? Letos se poprvé v historii uskuteční čistě ženské mistrovství světa v muškaření. A naše reprezentantky tam nechtějí chybět.

Ilustrační foto: Czech Women Flyfishing Team

Mistrovství světa v muškaření čistě pro ženy se pomalu blíží. Cílovou destinací bude Norsko, které je rybářskou velmocí a vyhledávanou rybářskou zemí. A právě tady budou naše muškařské reprezentantky soupeřit se světovou konkurencí o ty nejcennější kovy. Aby ale české muškařky byly co nejúspěšnější, chtějí vyrazit do Norska s týdenním předstihem.

 

Peníze půjdou na přípravný kemp

V české reprezentaci je 5 velezkušených muškařek, které mají hromadu zkušeností s touto rybolovnou disciplínou. Jenže! Nejdůležitější je pochopitelně praxe, a proto je zásadní, aby si české muškařky norské řeky co nejlépe vyzkoušely.

Proto chtějí uspořádat týdenní přípravný kemp, který bude přípravou na historicky první mistrovství světa. „Pro žádnou z nás to není jen nějaký výlet za rybařinou, ale výzva, jak ukázat světu, že jsme muškařskou velmocí i mezi ženami,“ stojí na stránce ženské muškařské reprezentace.

Aby mohla česká ženská reprezentace vyrazit do Norska trénovat, požádala o finanční pomoc i rybářskou veřejnost. Na internetu tak česká reprezentace spustila crowfundingovou kampaň, kdy je cílem vybrat 80 000 korun. A to se české ženské reprezentaci už skoro povedlo – chybí poslední necelé 4 tisíce.

„Abychom mohly ukázat to nejlepší, je potřeba trénovat, trénovat a zase trénovat. Norské řeky a jezera jsou však trochu jiné kafé než ty české. A proto bychom na šampionát rády vyrazily alespoň o týden dříve, abychom se s místní řekou a jezerem co nejlépe seznámily a nasbírané informace poté mohly přenést do samotného závodu,“ uvedla česká ženská reprezentace.

 

Za finanční pomoc dárce dostane odměnu

Česká ženská reprezentace si pro drtivou většinu dárců připravila i odměny za jejich finanční dary. Odměny česká reprezentace posílá od 300 a více korun, kdy základní odměnou je odznáček s logem ženské reprezentace České republiky.

Pro milovníky muškaření jsou pak určitě velmi zajímavé odměny od 700 korun a více. Proč? Protože za takové finanční dary česká reprezentace posílá osvědčené a účinné mušky na ryby. Na výběr je buďto 6 nebo 12 vzorů nejúspěšnějších mušek. Velmi oblíbenou odměnou byly i ručně malované kameny, ovšem ty z nabídky odměn kvůli vysokému zájmu velmi rychle zmizely.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -