DomůAkční nabídkaČesnekoví „červi“ v ostrém dipu: TOP nástraha na ryby do studené vody

Česnekoví „červi“ v ostrém dipu: TOP nástraha na ryby do studené vody

- Reklama -

Rybáři na začátku sezóny řeší, na co chytat ryby ve studené vodě. Právě studená voda rybaření může komplikovat. Do takových podmínek je dobré používat nástrahy s ostrou vůní. Úspěšnou vůní je česnek. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Taky to tak máte? Po dlouhé zimní přestávce si hodně rybářů chce sáhnout co nejrychleji na první rybu sezóny. Kolikrát ani nejde o velikost ryb, ale hlavně o záběry. A právě těch za studeného počasí moc není, protože ryby jsou přece jen pasivnější.

Ovšem to neznamená, že ryby neberou vůbec! To ne! Jen je zapotřebí právě i pasivnější ryby zaujmout. Jak to udělat? Ideálním řešením je na háček napíchnout nástrahu s výrazným aroma. Právě taková nástraha totiž dokáže i za hodně nízkých teplot vytvářet atraktivní potravní signály. Typickým příkladem jsou česnekové nástrahy.

 

Červi v dipu MIKBAITS (česnek)

Tohle je velepopulární nástraha od renomované české firmy MIKBAITS. Jde o perfektní nástrahu na ryby do studené vody, protože nabízí hned několik předností do zmíněných podmínek. Červy v dipu najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Nástraha na ryby červi v dipu Mikbaits v příchuti med

To, že tato nástraha je na začátek jako dělaná, prozrazuje už její titěrná velikost. Ta je tak atraktivní i pro pasivnější ryby, které ještě nepřijímají tolik potravy. Rybář tak z červů v dipu může udělat malinkaté sousto, ale pokud jich nastraží více, vznikne větší nástraha. Červy v dipu jde nastražit buďto přímo na háček, anebo na vlas pod háček.

Zásadní předností je také to, že tato nástraha je lehce plovoucí. Díky tomu se tak červi v dipu po vhození do vody nadnesou nad nánosy na dně. A těch je ze začátku opravdu hodně, protože tam pořád leží velké množství odumřelé vegetace z minulé sezóny. Co znamená lehce plovoucí? Jde o to, že nástraha se „na vlasu“ nadzvedne nad dno, ale nezvedne celý návazec.

VIDEO: Jak vypadají červi v dipu? Podívejte se na přiložené video

Důležitou „součástí“ této atraktivní nástrahy je potom dip. Právě ten výrazným způsobem zvyšuje účinnost nástrahy, protože ta do vodního prostředí vypouští lákavou vůni. Nástraha navíc v dipu „leží“ dlouhou dobu, takže tekutina se do ní pořádně „zažere“, a proto vydává tak silnou pachovou stopu.

 

Silná vůně česneku

Červi v dipu jsou k dostání v celé řadě příchutí. Jak už jsme výše nakousli, tak z našeho pohledu je na začátek sezóny nejvíce ideální česnek. Právě ten má výrazné aroma, které se skvěle šíří i v ledové vodě. Takže tato nástraha dokáže zlákat k záběru i pasivnější rybu.

Nástraha na kapry červi v dipu v aromatickém roztoku

K dostání jsou ale pak i další příchutě. Rybář si může vybrat třeba sladké vůně typu jahody nebo medu, které jsou nesmrtelnými klasikami ve světě rybaření. Právě sladké příchutě mají na začátku sezóny také skvělou účinnost, díky které ryby na podobné nástrahy spolehlivě berou.

Pak jsou na výběr i další zajímavé příchutě jako například pikantní švestka, smradlavý sýr, monster halibut nebo třeba citrus WS. Pokud tedy chcete vyzkoušet méně okoukané nástrahy, pak těch možností máte celou řadu.

Červení červi v dipu Mikbaits v otevřeném kelímku

Kromě výrazného aroma jsou tyto nástrahy velmi atraktivní i díky výraznému zbarvení. Některé příchutě mají „svítivé zbarvení“, díky kterému se neztratí právě ani na zanesených terénech. Navíc, na začátku sezóny je voda v našich revírech krásně čistá, takže ryby se pochopitelně řídí i zrakem. A proto je výrazná barva velkým plusem!

Pokud si chcete dobře zachytat na začátku sezóny, a pořád hledáte tu správnou nástrahu, pak se určitě podívejte na červy v dipu. Jde o perfektní nástrahu s TOP vlastnostmi, díky kterým nezklame ani za těžkých podmínek. Červy v dipu najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -