DomůTrendyDalší gigant z české vody: Rybář ulovil šupináče o váze přes 34 kilogramů

Další gigant z české vody: Rybář ulovil šupináče o váze přes 34 kilogramů

- Reklama -

Vypadá to, že kaprařům začíná ta nejlepší část sezóny. Na české lokalitě se zase ulovil obrovský kapr, který přesáhl váhu 34 kilogramů. Rybář tuto nádhernou rybu ulovil na soukromém jezeře Dělouš.

Foto: Jezero Dělouš

O kapitálním úlovku obrovského kapra informoval sám soukromý revír na sociálních sítích. Podle uvedených informací tento obrovský kapr vážil 34 kilogramů. A je to opravdu nádherná ryba! Podívejte se na tu mohou stavbu těla, prostě paráda. Správce jezera pak potvrdil, že jde o nejtěžší rybu jezera Dělouš.

 

Rybář zažil snovou výpravu

Úspěšný rybář, který dokázal tohoto obrovského kapra ulovit, zažil na rybářské lokalitě na severu Čech opravdu snovou výpravu. Lovci se totiž podařilo dostat na břeh celkem 4 ryby přes 20 kilogramů váhy. „Menší ryby“ vážily 21,2 kilo, 21,9 kilo a pak 24,8 kilogramů.

Samozřejmě, tím „nejsladším bonbónkem“ pro tohoto rybáře byla kapitální ryba, která překonala magickou hranici 30 kilogramů. Tento mohutný šupináč vážil 34,2 kilo! Rybář také vyfotil, kolik vážil jeho mokrý sak, aby nikdo neměl pochybnosti o tom, že by si nějak „dobarvoval“ celkovou váhu ryby.

„To bylo ihned po vytažení z vody, jinak po malém odtoku vody má můj sak od 1,2 do 1,4 kilogramu. Každopádně kapr měl určitě 34 kilo, ale spíše sedí ta hmotnost 34,20 kilogramů,“ citoval úspěšného rybáře soukromý revír Dělouš na sociálních sítích.

 

Dělouš je těžkou zkouškou pro rybáře

Samozřejmě, někteří rybáři poukazují na to, že kapr byl uloven na soukromé lokalitě. Je ale připomenout, že zrovna jezero Dělouš patří k těm těžším rybářským lokalitám. Jde o to, že vodní plocha má rozlohu okolo 26 hektarů.

Tato voda je pro kapraře velkou výzvou i proto, že je velmi členitá. Hloubka se totiž pohybuje od 1 do 22 metrů, což pochopitelně stopování kaprů komplikuje. Další těžkou zkouškou je čistá voda v jezeře. Ta do lokality proudí „spodním přítokem“, takže voda je krásně čistá. V takových podmínkách není nic jednoduchého přelstít zkušeného a opatrného kapra.

 

V jezeře žije několik kaprů přes 30 kilo váhy

Jezero Dělouš u Ústí nad Labem je známé i tím, že v něm žije vícero ryb, které přesahují magickou hranici 30 kilogramů. Jednou takovou rybou je například i nádherný lysec, kterého rybáři ulovili na podzim 2021. Ohromný lysec tehdy vážil 33 kilogramů.

„Nástraha byla 6 měsíců dipované a vakuované koule pikantní švestka 16 mm MIKBAITS od Michal Kučera s plovečkou 10 mm (na tuto nástrahu nám jezdí všechny tři bójky),“ uvedli tehdy úspěšní rybáři.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -