DomůNovinkyNa jaře přejeli auty v řece 800 ryb za 295 000 korun. Teď je...

Na jaře přejeli auty v řece 800 ryb za 295 000 korun. Teď je obvinila policie

- Reklama -

Po několikaměsíčním pátrání sklapla past! Policisté z Žiliny obvinili trojici mužů, která podle všeho jezdila letos v dubnu terénními auty v řece Kysuci. Zabili tak ryby za skoro 300 000 korun. 

Foto: Policie Slovenské republiky

Případ se odehrál 18. dubna 2022 v okrese Čadca, kdy v řece Kysuci kdosi jezdil autem. Podle prvotních informací bylo jasné, že tímto konáním pachatelé zabili stovky ryb. Dalším přitížením potom bylo, že šlo o ostroretky, které se chystaly k jarnímu tření. O případu jsme informovali v tomto článku.

 

Trojice nakonec zabila 800 ryb

Případem se zaobírali policisté z Žiliny. Původní informace hovořily o tom, že pachatelé jízdou v řece zabili 300 ostroretek. Jenže jejich počet se po dokončení vyšetřování vyšplhal až na 800 zabitých ryb.

Následovalo několikaměsíční policejní pátrání po pachatelích, které je právě u konce. „Několikaměsíční práce enviropolicistů vedla k dopadení konkrétních pachatelů a tento týden i k obvinění třech mužů z Čadce,“ uvedla slovenská policie.

Podle zveřejněných informací se trojice mužů skládala z 22letého J. B., 30letého J. K. a 43leteého L. M. Trojice pachatelů byla obviněna ze zločinu ohrožování a poškozování životního prostředí.

 

Celková škoda přes 2 milióny korun

Jaké škody obvinění pachatelé způsobili? Podle policistů jezděním v řece způsobili rybářům z Turzovky škodu na rybách v hodnotě 12 000 eur, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu lehce přes 295 000 korun.

Trojice jezdila přímo v řece Kysuci třemi terénními vozy. „Ježděním v korytě řeky Kusyca usmrtili nejméně 800 ostroretek. Byli to dospělí jedinci o průměrné velikosti více jak 30 centimetrů o celkové hmotnosti 432 kilogramů,“ uvedla slovenská policie.

Jenže! Mnohem vyšší částku pak tvoří ekologická újma Slovenské republice. Tu experti vyčíslili na 80 000 eur, což je v přepočtu přes 1 960 000 korun. Celková škoda se tak vyšplhala na 92 400 eur, což činí 2 272 116 korun.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -