DomůAkční nabídkaDělený prut za 500 korun od německé značky DAM: Vhodný na kapry...

Dělený prut za 500 korun od německé značky DAM: Vhodný na kapry i dravce

- Reklama -

Dělené pruty na kapry obvykle stojí nemálo peněz. Na trhu jsou ale i takové modely, které stojí jen několik stovek. A nejde o žádné „no name“ produkty. Levné pruty dodává třeba německá značka DAM. 

Ilustrační foto: PARYS

Při pohledu na cenovky u některých dělených prutů na kapry se kolikrát „protáčí panenky“. Jde o to, že tento typ rybářského zboží patří k nákladnějším položkám. Není tomu tak ale vždycky! Na rybářských e-shopech jdou najít i takové dělené pruty na kapry, které jde sehnat za pár korun.

Jedním z nich jsou například i populární kaprové děličky od německé značky DAM. Tyto pruty jsou sice primárně určeny pro lov kaprů na položenou, ovšem měkčí verze rybáři rádi používají také při lovu dravců. Pojďme se na ně podívat blíže…

 

Dělené pruty DAM Camaro Carp

Tohle je rybářský hit letošní sezóny! Jde hlavně o to, že dělené pruty od německé značky DAM jsou k dostání za fakt „srandovní cenu“. Ano! Dělené pruty se dodávají v populárním 1+1 setu, kdy některé modely vyjdou na 500 korun za jeden kus. Levné dělené pruty DAM najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Přitom nejde o nějaký „šrot“! Dělené pruty na ryby DAM mají základ v kvalitním blanku s parabolickou akcí, který je vyrobený z kvalitních materiálů. Rybář se tak může jednak spolehnout na to, že tyto pruty vydrží opravdu hodně, zároveň ale nabízí krásný požitek při zdolávání jakékoliv ryby.

Na prutech jsou i kvalitní očka, která jsou po blanku rozmístěna tak, aby při hodu vedla navazovací materiál bez přebytečného tření. Díky tomu tak jde při vhodné volbě zátěže nahazovat přes 100 metrů daleko „s prstem v nose“.

Tyto pruty si získají srdce všech rybářů, kteří mají rádi jednoduchost. Když se třeba pozorněji podíváte na rukojeť, tak zjistíte, že je dělená. Jedna část je u sedla navijáku, druhá pak tvoří koncovku na konci prutu. Rukojeť se velmi pohodlně drží, a neprokluzuje ani ve chvíli, kdy má rybář mokré a špinavé ruce.

Na prutech je zároveň pevné a bytelné sedlo, které jde spolehlivě utáhnout. Na pruty tak lze díky tomu připevnit i velké kaprové navijáky. Rybář díky tomu má jistotu, že navijáky budou na prutech držet jako „přilepené“ a nebudou se hýbat při zdolávání ryby.

 

Rybáři měkčí verze rádi používají na dravce

Tyto pruty si lze vybrat ve 3 gramážích, kdy aktuálně jsou na PARYS dostupné 2. První dostupnou verzí jsou pruty v délce 366 centimetrů s gramáží 2,75 lb. Tato gramáž prutu je mezi rybáři oblíbená samozřejmě jak na kapry, kdy rybáři loví na středně velkých lokalitách, na kterých není nutné nahazovat závratně daleko.

Někteří rybáři tyto pruty ale rádi používají například při chytání na rybičku na položenou. Jde o to, že s tímto prutem je rybář schopný nahodit nástražní rybičku dále od břehu. Proto se tyto pruty hodí například na přehrady nebo větší řeky.

Druhou dostupnou verzí těchto prutů jsou děličky o délce 366 centimetrů a gramáži 2,5 lb. Tyto pruty jsou vhodné pro lov kaprů v na menších vodách, ale také na dravce. Rybáři je velmi rádi používají při chytání na rybičku s „klouzavými splávky“. Pruty pro tento styl jsou jako dělané…

Pokud aktuálně hledáte levné pruty, které jsou spíše univerzály, pak se rozhodně podívejte na tyto dělené udice DAM Camaro Carp. A nenechte se zmást názvem, protože jde o udice na celou řadu rybolovných technik. Levné dělené pruty od německé značky najdete na e-shopu PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak proč když sem na e-shopu a dam od nejlevnejšiho deleneho prutu.Tak se mi ukaze cena prez 1000?
    Kde je ten za 500?😃

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -