DomůNovinkyNedostatek červů na ryby? Šílená vedra v Anglii působí rybářům problémy

Nedostatek červů na ryby? Šílená vedra v Anglii působí rybářům problémy

- Reklama -

Západní Evropu v posledních týdnech trápí silná vedra. A ty nekomplikují situaci „jenom“ ohledně množství vody v tocích. Rybáři dopady extrémních teplot pociťují třeba na dostupnosti živých nástrah. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O na první pohled bizarním problému informoval renomovaný anglický časopis pro rybáře AnglingTimes. Ten přinesl zprávu, ve které se hovoří o tom, že angličtí rybáři pociťují nedostatek živých nástrah. To platí například o živých červech, ale také živých „mořských nástrahách“.

 

Chovatele živých nástrah trápí vedra

S extrémními vedry mají problémy především výrobci v Anglii. Ti nejsou schopni dodávat „živou“ do rybářských obchodů v obvyklém množství právě kvůli vysokým teplotám. „Horká léta bývají často náročná, ale něco takového jsme ještě nezažili,“ svěřil se nejmenovaný chovatel živých nástrah pro AnglingTimes.

Ten pro rybářský časopis přiblížil, že vlna veder komplikuje jednak samotnou výrobu, ale také například dopravu živých nástrah do rybářských potřeb. „Děláme však co můžeme, a chceme ujistit maloobchodníky, že se z tohoto období dostaneme a co nejdříve se vrátíme k normálu,“ dodal chovatel.

 

Maloobchody reagují omezováním množství

Rybářské obchody na vzniklou situaci velmi rychle zareagovaly. Aby se dostalo na co nejvíce rybářů, tak některé obchody se rozhodly pro omezení množství, které si rybáři mohou zakoupit. Obchod prostě určí, kolik živé nástrahy si může rybář maximálně zakoupit. Toto se týká jak živých červů, tak například i „mořských červů“ (ragworms).

VIDEO: Co je to ragworms? Jak vypadá populární živá nástraha v Anglii?

„Vzhledem k bláznivému počasí je velmi těžké předvídat, co se stane z týdne na týden,“ svěřil se pro rybářský magazín Sev Gostynski, který je majitelem obchodu Culm Valley Tackle. Ten zároveň dodal, že se výrazně mění i kvalita živých nástrah, kdy jeden týden je vynikající, ale ten další jde kvalita dolů.

Zákazníci tak v tomto horkém období logicky mění chování, kdy namísto živých nástrahách sahají spíše po něčem jiném. V nákupních košících v Anglii se tak častěji objevují třeba pelety.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -