DomůNovinkyPolicie vyšetřuje tisíce mrtvých ryb v revíru, teď žádá veřejnost o pomoc

Policie vyšetřuje tisíce mrtvých ryb v revíru, teď žádá veřejnost o pomoc

- Reklama -

Policisté se pořád zaobírají hromadným úhynem ryb v Jeřmanickém potoce a v říčce Mohelce. K úhynu došlo v druhé polovině letošního srpna. Případem se zaobírá policie, která žádá veřejnost o pomoc.

Foto: Severočeský územní svaz

Policisté z Libereckého kraje zveřejnili výzvu na webových stránkách. Na nich je uvedeno, že Služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru Policie České republiky se případem zaobírá od 20. srpna.

 

Látka otrávila dohromady 5 kilometrů toku

Právě v druhé půlce srpna v Jeřmanickém potoce a říčce Mohelce uhynuly tisíce ryb. Policisté sice uvedli, že rybáři z Hodkovic nad Mohelkou zatím neupřesnili škodu, ovšem krátce po zmíněném úhynu Severočeský územní svaz škody nastínil.

„Postižen byl Jeřmanický potok (chovný tok) od čistírny odpadních vod pod průmyslovým areálem v Jeřmanicích, a následně říčka Mohelka od soutoku s Jeřmanickým potokem až pod město Hodkovice nad Mohelkou, tedy cca 5 kilometrů toku,“ uvedl Severočeský územní svaz.

Podle rybářů uhynuly tisíce ryb, zejména pak pstruzi obecní potoční, lipani podhorní nebo vranky

 

Policie žádá veřejnost o pomoc

„V této souvislosti se obracíme na případné svědky, kteří v časovém úseku od půlnoci z pátku 19. na sobotu 20. srpna do 15. hodiny dne 20. srpna zaregistrovali v okolí Jeřmanického potoka poblíž čistírny odpadních vod v Jeřmanicích jakoukoliv neobvyklou nebo podezřelou aktivitu, aby nás o ní neprodleně informovali,“ sdělili liberečtí policisté.

Právě ona čistírna může hrát důležitou roli, protože rybáři sami poukázali na jeden jev. „Nad čistírnou odpadních vod už úhyn zaznamenán nebyl a situace byla v normě, stejně tak Mohelka nad soutokem s Jeřmanickým potokem,“ řekl pro magazín InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -