DomůNovinkyDěsivá aligátoři ryba s velkými zuby: rybář ulovil rekordní „monstrum“

Děsivá aligátoři ryba s velkými zuby: rybář ulovil rekordní „monstrum“

- Reklama -

Fascinující zpráva o úlovku trofejního kostlína obrovského přišla z amerického Texasu. Tady na jedné z přehrad dokázal rybář Art Weston chytit pravděpodobně nový světový rekord tohoto rybího druhu.

Některé ryby svým zjevem budí i u zkušených rybářů velký respekt. Jednou z takových ryb je určitě kostlín obrovský, kterému někteří rybáři říkají aligátoří ryba. Jedná se o fascinující rybu s nezaměnitelným vzhledem, které dominuje prodloužená tlama s obrovskými zuby. 

 

Zdolávání trvalo skoro 3 hodiny

Art Weston se vydal na ryby spolu s průvodcem Kikrem Kirklandem na přehradu Sam Rayburn, která leží severovýchodně od texaského Hustonu. Rybáři se chtěli pokusit během týdne přelstít jednoho z tamních velkých kostlínů. To ale ještě možná netušili, že se jim povede chytit nefalšovaného „krále přehrady“.

Zkušený rybář nejprve chytil jednu menší aligátoří rybu, která vážila okolo 76,5 kilogramů (169 liber). Ale pak to přišlo! Na nástrahu rybáře zabrala životní aligátoří ryba. A začalo nefalšované rybářské eldorádo. Tvrdý souboj s obrovskou aligátoří rybou se protáhl na skoro 3 hodiny!

„Vzpomínám si, jak jsem křičel: to je monstrum!“ citoval úspěšného rybáře Arta Westona rybářský magazín fielandstream.com. Nakonec se obrovskou rybu rybářovi s průvodcem podařilo dostat na břeh. Výsledná váha? Neskutečných 128 kilogramů (283 liber)!

 

Čeká se na potvrzení rekord

Rybářský průvodce Kirk Kirkland, který se podílel na úlovku obrovské ryby, uvedl, že ryba měřila na délku 254 centimetrů. Tato ryba o takto obrovské délce a hmotnosti je s největší pravděpodobnostní novým světovým rekordem – rybáři teď čekají na potvrzení organizací IGFA, která zaznamenává rybářské rekordy.

Celý úlovek je o to cennější, protože dosavadní rekord aligátoří ryby je už 72 let starý! „Spolu s rybářem a lovcem světových rekordů Artem Westonem jsme dokázali to, co se žádnému jinému lovci aligátořích ryb nepodařilo za posledních 72 let,“ uvedl rybářský průvodce.

„Tento rekord je v současné době v řízení a přezkoumává se,“ uvedla organizace IGFA na sociálních sítích. Skvělou zprávou pak je to, že úspěšný lovec tohoto majestátního dravce vrátil zpátky do vody, kam patří.

Zdroj: FieldandstreamOutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -