DomůNovinkyČeši chytili lysce o váze přes 28 kilo: můžou vyhrát přes 427 000...

Češi chytili lysce o váze přes 28 kilo: můžou vyhrát přes 427 000 korun

- Reklama -

Obrovský úspěch se povedl českým závodníkům na kaprařském závodu WCC 2023, který se koná ve Francii. A právě český tým dokázal chytit zatím největšího kapra závodu. Navíc můžou zaútočit na zlato! 

Věhlasný kaprařský závod WCC 2023 se koná na ikonickém franzouckém jezeře Lac de Madine na východě Francie. Právě tady se sjely kaprařské týmy z nejrůznějších koutů světa, aby se utkaly o cennou rybářskou trofej. A taky tučný šek – vítěz závodu si totiž odnese šek v hodnotě přes 427 000 korun (15 000 liber).

 

Češi chytili gigantického lysce

Na věhlasném kaprařském závodě ve Francii startuje hned několik českých týmů. A právě český tým ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostlislav Masopust se postaral o senzaci. Z Francie totiž přišla zpráva, že českým závodníkům se povedlo ulovit gigantického lysce o váze 28,2 kilogramů. Fantazie!

Cesta ale k této obrovské rybě rozhodně nebyla jednoduchá. „Nejdříve jsme přišli v travinách o rybu a doslova nás to srazilo na kolena. Převezli jsme dva pruty a na jeden z nich po hodině a půl přišel nádherný lysec 28,2 kilogramů,“ uvedl rybář Radek Bis na sociálních sítích.

Čeští rybáři jsou tak nyní na průběžném 10. místě. Ale! Jako jediní z TOP 10 mají na kontě pouze dvě bodované ryby – závod vyhrává tým s 3 nejtěžšími kapry. „Pokud uloví dalšího velkého kapra nad 15,8 kilogramů, převezmou vedení,“ uvedl organizátor závodu WCC 2023.

Když by se tak českému týmu podařilo ulovit ještě jednoho slušného kapra, pak by mohl získat cenný titul pro vítěze závodu WCC 2023 – kromě hodnotných cen by si odnesli i šek v přepočtu na více jak 427 000 korun. Čeští rybáři mají čas do sobotních 8 hodin ráno, kdy letošní ročník závodu WCC končí.

 

Čeští kapraři jsou závodnická elita

Podobně velkých závodů, na které se sjíždí kaprařská elita z nejrůznějších koutů světa, najdeme v rybářském kalendáři hned několik. Jedním z nich je i maďarský závod IBCC, který se koná na obrovském Balatonu.

A právě na této náročné akci i čeští kapraři dokazují, že patří k závodnické špičce. Například v letošním roce tento maďarský závod vyhrál tým Nikl & Carp´R´Us 3 ve složení Rudolf Soukup, Robert Broda, Martin Witschel a Patrik Bednář.

Oproti francouzskému závodu WCC se na maďarském IBCC bodují všechny ulovené ryby nad bodovanou váhovou hranicí. A zmíněnému českému týmu se v letošním roce povedlo nachytat nejvíce bodovaných kaprů – konkrétně nachytali 1337,24 kilogramů. Takže si zaslouženě odnesli šek v hodnotě přes 700 000 korun.

Zdroj: WCC, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -