DomůNovinkyDěti z rybářských kroužků uklízely u revírů odpadky, uklidily až kilometrové úseky

Děti z rybářských kroužků uklízely u revírů odpadky, uklidily až kilometrové úseky

- Reklama -

Duben je měsícem, který je spojovaný s jarními úklidy přírody, do kterých se zapojují také rybáři. A nejen ti dospělí. Třeba ve Středočeském územním svazu uklízely odpadky také děti z kroužků. 

Ilustrační foto: Středočeský ÚS

Obrovský kus práce odvedli malí i velcí rybáři ze Středočeského územního svazu. Právě tady se ve velkém konaly dobrovolné akce, které měly za cíl uklidit břehy vybraných revírů. A důležitou součástí byly právě i děti z rybářských kroužků. Středočeský územní svaz tyto dobrovolníky podpořil třeba pracovními pomůckami.

Rybářský kroužek Týnec nad Sázavou: Děti z tohoto rybářského kroužku si vybralo pro úklid pravý břeh řeky Sázavy v Týnci. Děti z rybářského kroužku během několikahodinové práce posbíraly 5 pytlů s odpadem, a dokonce našly i kancelářskou židli.

Rybářský kroužek MO Hořovice: Děti z hořovického rybářského kroužku se zaměřily na úklid Červeného potoka. Tady 20 dobrovolníků uklidilo odpadky, které se vešly do 9 velkých igelitových pytlů. Nakonec si celá skupina zpříjemnila den opékáním buřtů.

Rybářský kroužek MO Brandýs nad Labem: I přes hodně nepříjemné počasí dorazilo 5 brandýských dětí spolu s několika dospělými. Tato skupinka uklízela nepořádek na revíru Labe 18. A rybáři z Brandýsa uvedli, že se jim podařilo uklidit 3 kilometry břehu.

Rybářský kroužek MO Čelákovice: 10 dětí z Čelákovic se vydalo spolu s dospělým doprovodem uklidit Čelákovický potok. Kromě odpadků se z koryta potoka vytahovalo třeba i napadané listí. Celkem tato skupina s malými rybáři vyklidila 200 kilo nepořádku.

Rybářský kroužek MO Rožmitál pod Třemšínem: Také děti z Rožmitálu se zúčastnily úklidové akce u tamních rybářských lokalit, třeba u Sadoňského rybníka. Kromě odpadu skupina děti s dospělými vytahovala i popadané větve. Celou akci si pak zúčastnění zpříjemnili opečením buřtů nad ohněm.

Rybářský kroužek MO Rakovník: Rakovnické děti z tamního rybářského kroužku se sešly u Lišanského potoka. A i když bylo počasí „pod psa“, tak přesto se na úklidové akce sešlo 11 dětí a 17 dospělých. Nejčastějším odpadem, který skončil v igelitových pytlích, byly podle MO Rakovník plasty.

Rybářský kroužek MO Jince: Děti z tohoto rybářského kroužku uklízely břehy okolo několika tamních rybníků. Dohromady se akce zúčastnilo 5 dospělých a 4 děti, a tato skupinka dohromady posbírala 3 igelitové pytle odpadků. Mezi nimi nejčastěji byly PET láhve, krabičky od cigaret, nebo plechovky od nápojů).

Rybáři z MO Soutice: A rybářské lokality neuklízí jen děti. Například rybáři ze Soutic se rozhodli, že uklidí úsek na řece Sázavě. Celkem 35 dobrovolníků nasbíralo přibližně 450 kilo odpadu. Dobrou zprávou ale je, že podle soutických rybářů je odpadu rok od roku méně.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -