DomůNovinkyKaravany jsou pryč: Z rybářského revíru zmizela černá stavba, majiteli hrozila pokuta

Karavany jsou pryč: Z rybářského revíru zmizela černá stavba, majiteli hrozila pokuta

- Reklama -

Město Bohumín v polovině března informovalo o tom, že chce z břehu Vrbického jezera odstranit černou stavbu. A nedávno severomoravští rybáři oznámili, že je hotovo. Karavany z břehu zmizely.

Ilustrační foto:

Černá stavba na Vrbickém jezeře se skládala ze dvou obytných přívěsů, přístřešků a terasy. Tato stavba na břehu jezera „strašila“ několik let, když na stavebním odboru v Bohumíně „přistálo“ oznámení. A úředníci začali konat, kdy dali pevný termín na odstranění stavby, jinak by majiteli hrozila až 500 000 korun pokuta.

 

Místo je už uklizeno, karavany jsou pryč

Dneska už místo na populárním Vrbickém jezeře, které je oblíbeným revírem na Ostravsku, vypadá úplně jinak. Moravskoslezský územní svaz totiž zveřejnil fotografie z místa, odkud byla černá stavba odstraněna.

„Starosta města Bohumína nás informoval, že stavebnímu odboru se podařilo přimět všechny dotčené k odklizení přívěsů a nepořádku z břehů Vrbického jezera. Takhle to tam již dnes vypadá a doufejme, že to tak zůstane napořád,“ uvedli moravskoslezští rybáři.

 

Nepořádek komplikuje rybářům život

Název Vrbického jezera se ale v posledních týdnech neskloňoval jen kvůli této černé stavbě, ale také kvůli nepořádku. A právě na březích této rybářské lokality, na které je evidováno přes 20 000 rybářských docházek, byl uklizen velký nepořádek. Ale na revíru došla trpělivost. O celé situaci jsme psali v tomto článku

Po tom, co rodiče a děti z bohumínského rybářského kroužku posbírali 97 velkých igelitových pytlů odpadu, padlo jasné varování. „Pokud se situace letos výrazně nezlepší, bude od příštího roku na celém revíru bivakování zakázáno, a pobyt rybáře u vody bude omezen jen na povolenou denní dobu lovu (plus 15 minut před a 15 minut po této době),“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -