DomůNovinkyDotace pro rybáře: Stát rozdělí 1,1 miliardy korun. Třeba na nové rybníky

Dotace pro rybáře: Stát rozdělí 1,1 miliardy korun. Třeba na nové rybníky

- Reklama -

Ministerstvo zemědělství informovalo o tom, že zahájilo nové výzvy Operačního programu Rybářství na období 2021-2027. Resort zemědělství v aktuálních výzvách rozdělí rybářům desítky miliónů korun.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O spuštění kola nových výzev informovalo ministerstvo zemědělství na webu. Resort zemědělství je aktuálně připraven rozdělit desítky miliónů korun pro rybáře, zejména na výstavbu rybochovných zařízení nebo na pořízení rybářského vybavení. Peníze lze získat i jako investici na zpracování produktů…

 

V prvních výzvách ministerstvo rozdělí 60 miliónů

Ministerstvo zemědělství informovalo, že v prvních dvou výzvách je pro rybáře připraveno celkem 60 miliónů korun. Žádosti o dotace mohou rybáři podávat do 28. listopadu 2022 přes portál ISKP21+ bez nutnosti osobní účasti žadatele.

VIDEO: K čemu je Operační program Rybářství 2021-2027? 

„Rybářství je tradiční obor, který svou péčí o rybníky přispívá ke zlepšení stavu naší krajiny, k zadržování vody a zároveň poskytuje kvalitní potraviny. Na rozdíl od mořského rybolovu jde o obnovitelný zdroj, takže má velký potenciál do budoucna,“ nechal se slyšet ministr zemědělství Zdeněk Nekula z KDU-ČSL.

Chceme proto naše rybáře podporovat, aby byli co nejvíce konkurence schopní a ekonomicky stabilní,“ dodal šéf zemědělského resortu. Dotace jsou proto určené pro výstavbu nebo opravy rybníků, na pořízení nového rybářského vybavení nebo na vybavení pro zpracování ryb. 50 miliónů je určeno na zmíněné výstavby nebo rekonstrukce, 10 miliónů pak na investice do zpracování produktů.

 

V průběhu let jde o 1,1 miliardy korun

Operační program Rybářství na období 2021-2027 plynule navazuje na přechozí podporu, kterou ministerstvo zemědělství rybářům poskytovalo. Resort počítá s tím, že do roku 2027 mezi rybáře rozdělí až 1,1 miliardy korun.

Sedmdesát procent peněz pochází z rozpočtu Evropské unie, zbylých 30 procent tvoří peníze z rozpočtu České republiky. „Žadatelé budou moci ke každému projektu v hodnotě do 30 milionů korun získat 50% podporu od ministerstva zemědělství. V přechozím období to platilo pouze pro projekty do 20 milionů,“ píše ministerstvo na webu.

Rybáři pak nemusí dokládat velikost podniku. „To se týká i začínajících chovatelů, kteří žádají o dotaci na nově zakládané podniky akvakultury provozované vlastním jménem,“ vysvětluje resort zemědělství.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -