DomůNovinkyRybáři u Anglie chytili tuňáka o váze přes 500 kilo. 3metrový metr...

Rybáři u Anglie chytili tuňáka o váze přes 500 kilo. 3metrový metr nestačil

- Reklama -

Tyhle fotografie obletěly celý rybářský internet, který se věnuje lovu ryb na moři. Divíte se? Snímky zachycují kolosálního tuňáka, kterého chytili u Anglie. Ryba podle odhadu vážila přes 500 kilo. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O úlovku informoval rybářský průvodce Kieren Faisley, kterému se s dalšími rybáři povedlo chytit gigantického tuňáka. Ten rybářskou veřejnost zaujal obrovskou váhou, a nyní se spekuluje, že jde o nový rekord Anglie. Ryba podle odhadu překonala hranici 500 kilogramů.

 

Průvodce o giga rybách věděl

Rybářský průdovdce Kieren Faisley uvedl, že o obrovských tuňácích věděl. Při plavbě s jinými rybářskými klienty se mu taková ryba zjevila několik desítek metrů od lodi. „Věděl jsem, že ryby tohoto kalibru jsou v našich vodách, přestože mi bylo řečeno, že tu nejsou,“ nechal se slyšet rybářský průvodce.

A pak přišel onen osudový den. Přišel záběr od této majestátné ryby! Po tvrdém souboji se giganta podařilo dostat k lodi. Jenže kvůli jeho obrovským rozměrům nebylo možné ho dostat na palubu. Na lodi tak začal chaos, aby se rybu podařilo zajistit.

 

Metr nebyl dostatečně dlouhý

„Zíral jsem v úžasu na její kolosální hlavu, čas se zdál zpomalený, svět jako by se zastavil v tichu,“ popisoval nezapomenutelné setkání s obrovskou rybou rybářský průvodce. Když se rybu podařilo zajistit u boku lodě, nastal další problém – metr nebyl dostatečně dlouhý.

Rybář měl 3metrový metr, který ale při měření tuňáka nestačil. „I kdybychom vzali maximální možnou míru, kterou jsme mohli s metrem změřit, tedy 3 metry od tlamy ke kořenu ocasní ploutve, měla by tato ryba 1200 liber (pozn. redakce cca 540 kilo),“ uvedl průvodce.  

Obrovské díky patří legendě Alanu Blairovi, Pabsovi, Daveovi a mému nejlepšímu kamarádovi Samu Breezeovi za sdílení tohoto jedinečného zážitku,“ nezapomněl poděkovat úspěšný rybář.

 

Souboj s tuňákem může trvat hodiny

Rybáři na lovu těchto obrovských mořských ryb milují například nezapomenutelné zdolávání. Není výjimkou, že zdolávání velkého tuňáka se protáhne na dlouhé hodiny. Například rybář Devin Sarvert chytil tuňáka o váze přes 370 kilo v Mexickém zálivu.

A tento souboj s gigantickou rybou trval neuvěřitelných 5 hodin! Tvrdé zdolávání ale pro rybáře dopadlo dobře, protože se mu povedlo gigantickou rybu zdolat. O fantastickém úlovku jsme psali v tomto článku.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -