DomůAkční nabídkaPruty na candáty za 500 korun: ideální pro lov na rybku dále...

Pruty na candáty za 500 korun: ideální pro lov na rybku dále od břehu

- Reklama -

Lov candáta na rybku patří k populárním rybolovným disciplínám v podzimní části sezóny. Candáti v tomhle čase berou jako diví. Jaké vybavení na candáty ale vybrat, když se bavíme o vhodných prutech? 

Ilustrační foto: PARYS

Lov candáta na rybku je příjemný i z toho pohledu, že není nikterak náročný na rybářské vybavení. Rybářovi prostě stačí obyčejné vybavení na ryby za pár korun. Tím ale neříkáme, že vybavení nemá být kvalitní – tak to není! Ovšem kvalitní vybavení na ryby nemusí stát půlku výplaty.

Důkazem jsou dělené pruty na ryby od německé značky DAM, které rybáři používají na lov kaprů. Měkčí pruty ale mnoho rybářů rádo používá i při lovu na mrtvou rybičku, ale také například na lov s živou rybičkou na plavanou. Proč?

 

Levné dělené pruty na ryby DAM

Tohle jsou jedny z nejlevnějších dělených prutů na ryby na česko-slovenském trhu. Ale přitom nabízí perfektní vlastnosti při rybaření, takže rybáři se na ně mohou stoprocentně spolehnout. Levné dělené pruty od německé značky DAM najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

I když jde opravdu o hodně levné rybářské pruty, tak přesto nabízí perfektní akci. Blank je skvěle akční, takže se s udicemi perfektně nahazuje, zároveň ale i zdolává. Zmíněný blank je krásně jemný, takže rybář při zdolávání ryby cítí každý výpad.

Na prutu najdeme kvalitní očka, která jsou rozmístěna tak, aby vedla navazovací materiál při nahození bez přebytečného tření. Díky tomu tak montáž letí parádně daleko! Díky délce 3,6 metru navíc pruty dovolují pořádně rozpažení rukou, což je při dalekých hodech velmi komfortní.

Na těchto rybářských udicích od německé značky DAM máme rádi i velmi jednoduchou rukojeť. U sedla navijáku najdeme kus rukojeti pro pohodlně držení při nahazování a zdolávání, a poté na konci rukojeti najdeme koncovku. Prut se tak velmi dobře drží, a rukojeť se pohodlně a rychle čistí od nečistot.

 

Pruty jsou aktuálně k dostání ve dvou variantách

Tyto pruty si rybáři často spojují s lovem kaprů. A ono se není čemu divit! Ovšem, v průběhu času se ukázalo, že velké množství rybářů používá tyto udice i pro lov dravců. Aktuálně jsou tyto pruty k dostání v délce 3,6 metru, kdy si rybář může vybrat z gramáží 2,75 lb nebo 2,5 lb.

Tvrdší variantu používají rybáři například při lovu na mrtvou rybičku, kdy není zapotřebí používat tolik těžkou gramáž. Přitom ale díky dlouhé délce, a při správné volbě zátěže, je rybář schopný dostat mrtvou rybičku podstatně dále od břehu. Takže se dostane i tam, kde ostatní rybáři ne.

Měkčí variantu pak rybáři používají při lovu dravých ryb s živou rybičkou na plavanou. Prut je totiž krásně měkký, takže se s ním skvěle chytá na „dlouhé angličany“. Zároveň ale není tak tvrdý, aby na tuhle metodu nešlo chytat. Tohle jsou fakt výborné pruty!

Pokud aktuálně hledáte levné pruty na dravce, pak se rozhodně podívejte na tyto od německé značky DAM. Jde opravdu o suprové pruty pro lov dravých ryb, a jde o vynikající variantu třeba pro ty rybáře, kteří na dravce nechodí tak často, takže nechtějí tolik investovat. Nezapomínejte, že jeden prut vychází už od 500 korun! Levné pruty najdete na e-shopu PARYS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -