DomůNovinkyDrama na rybách: 200 rybářů zůstalo na ulomeném ledu. Museli je zachraňovat

Drama na rybách: 200 rybářů zůstalo na ulomeném ledu. Museli je zachraňovat

- Reklama -

Nepříjemný zážitek má za sebou až 200 osob, které rybařily v Minnesotě ve Spojených státech amerických. Právě tady se na Upper Red Lake ulomila obrovská kra, na které rybáři zůstali zcela bezmocní.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O případu informoval úřad šerifa okresu Beltrami County. Právě policisté dostali na konci listopadu oznámení, že na nedalekém Upper Red Lake se ulomila obrovská kra. Jenže! Na gigantickém kusu ledu zůstaly stovky osob.

 

Mezi břehem a krou vznikla mezera

Když policisté a záchranáři dorazili na místo, tak zjistili, že mezi pevninou a ulomenou krou vznikla mezera, která byla široká až 30 metrů. Proto se na vodu okamžitě vydaly také vodní záchranné složky. Lidi bylo nutné z uvolněné kry dostat, ovšem k tomu neposloužila pouze plavidla.

Záchranáři udělali i něco jiného: do vzduchu vyslali několik dronů, kdy z výšky hledali to nejlepší místo pro postavení provizorního mostu. Nakonec se povedlo najít úzkou mezeru mezi pevninou a uvolněnou krou.

 

Záchranáři pomohli asi 200 osobám

I tímto místem se tak povedlo dostat uvíznuté rybáře na pevninu. Aby o evakuaci věděli skutečně všichni, tak záchranáři poslali osobám na mobily textovou zprávu s informacemi o místě záchrany. Celkem záchranáři z ledové kry dostali okolo 200 osob.

Podle zmíněného úřadu šerifa okresu Beltrami County je důležité, aby rybáři byli na začátku „zimní sezóny“ velmi opatrní. Jde o to, že je třeba dávat pozor jak na „chování větru“, tak je zcela zásadní kontrolovat také tloušťku ledu.

„Kdykoli během začátku ledové sezóny mohou změny povětrnostních podmínek velmi rychle změnit podmínky rybolovu a v posledních několika letech se to na této vodní ploše stávalo poměrně často,“ citoval magazín OutdoorLife velitele hasičů a záchranářů Ricka Thayera.

Právě velitel hasičů popsal, že za ulomením obrovského kusu ledu může třeba změna větru. „Když se vítr otočí na jih, jako tomu bylo i tentokrát, má tendenci odtlačovat led od sebe, protože uprostřed jezera je stále nezamrzlá vodní plocha,“ dodal Theyer.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -