DomůNovinkyDůchodce si nechal 5 kaprů za jednu vycházku. Dopadla ho rybářská stráž

Důchodce si nechal 5 kaprů za jednu vycházku. Dopadla ho rybářská stráž

- Reklama -

Podzim je období, kdy rybáři do svazových revírů nasazují velké množství ryb. Nově nasazené ryby pak lákají rybáře k vodě a bohužel jsou mezi nimi i takoví, kteří nerespektují daná pravidla.

Foto: Severočeský ÚS

Podzimní nasazování je v plném proudu. Teď rybáři do svazových vod „sypou“ velké množství ryb nejrůznějších druhů. Velkou část nových násad tvoří pochopitelně kapři. A právě na ně má spadeno velké množství rybářů, už třeba proto, že se blíží Vánoce…

 

Rybář si nechal 5 ulovených kaprů

Na kapry se vydal taky jeden rybář na severu Čech. A v ten den se mu dost dařilo, protože dokázal ulovit 5 krásných kapříků. Ovšem, rybářovi „nestačil“ povolený počet ulovených ryb, a rozhodl se, že si nechá všech 5 ulovených ryb. A to se pochopitelně nesmí!

Naštěstí ale velmi rychle zasáhla rybářská stráž, která tomuto chování učinila přítrž! Rybářovi za toto vážné porušení pravidel pochopitelně hrozí dost tvrdý trest. „I s ohledem na jednotný sazebník trestů je velice pravděpodobné, že si tento „rybář“ ani příští rok vůbec nezachytá,“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Zasahovali také porybní na severu Moravy

Podobný „úlovek“ se povedl také moravskoslezské rybářské stráži. Ta na revíru 471 084 (Olše 3 A) dopadla rybáře, který si ponechal hned 4 kapry. Kromě toho, že rybář si nechal 4 kapry, tak z toho dvě ulovené ryby nedosahovaly ani stanovené míry. I tomuto rybářovi by tak měl hrozit tvrdý trest.

Prosíme všechny rybáře: ve svazových revírech plavou ryby, na které se skládají všichni členové Českého rybářského svazu, popřípadě Moravského rybářského svazu. Pokud tedy u vody uvidíte jakékoliv podezřelé chování, nezůstávejte nečinní – kontaktujte prosím rybářskou stráž, popřípadě hospodáře dané místní organizace. Zasáhnout může také policie.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

32 KOMENTÁŘE

  • Souhlas. Pán, si asi nedokáže odpustit, nechat si povolené množství ryb. Většinou to bohužel dělají důchodci, kteří plní mrazáky. No jo chyť a uď…..

 1. Tenhle pytlák už by neměl nikdy dostat povolenku. Určitě tohle nebylo první krát, co bral ryby které neměl. A když vidím jaké revíry v Liberci navštěvuje, tak určitě jsem ho už potkal. Hlavně revír 07441106 kde je omezen počet ušlechtilých ryb na 3ks týdně a na který jezdil dost často určitě tam taky toho bral hodně. Jinak by mělo být jméno a příjmení veřejné, nech se každý dozví, jaké prasata chodí na ryby. Teda ne na ryby, v tomhle případě pro ryby.

 2. Klasika, jakmile má kapr 30 čísel tak letí ihned do igelitky a šup do batohu. Mám v okolí 2 rybníky kde je potřeba povolení k odlovu a při kontrole RS se mě zeptal jestli mám povolení, chtěl jsem ho vyndat z pouzdra ale on mi řekl ať ho nevytahuji, prý ví že my mlaďoši to máme v pořádku ale dědkové na to ser.. .

 3. Bude to ještě horší…určitě to byl důchodce … už vidím jak ta RS ho masírovala a to že se tady pytlačí ze sítěma to nikoho nesere a nikoho hlavně nechytí no mám dost….lidi a rybáři nebudou mít prachy na jídlo tak to bude ještě horší…já sám jsem rybář nikdy jsem to neudělal ale dávat důchodci tresty a pokuty je moc ..chodit za trest pomáhat hospodáři to jo ale v dnešní době ty pokuty nevím ..a jestli by ste je dávali tak nejste o nic lepší jak ty hovada ve vládě…u nás na severu je RS a jsou to idioti já sám jsem je zažil… já jsem RS já můžou vše magoři..ale zase ne všichni to musím uznat

  • Co to bereš za matroš? 🚬🥃🍻🍺??????
   Neříkám, že jsou všichni důchodci nenažranci, ale většina jich je jak kormoráni 🤮 vychytat a namlít do karbošů co se dá….. Nebo prodat v hospodě…. Chápu, že doba je zlá, ale to neznamená, že vyžereme i mrtvému z ucha jen proto, abychom měli víc než ostatní 🤮
   Platíme povolenku všichni a je spousta rybářů, co si žádnou rybu neberou… Takže za mě dobrý a chvála RS

  • A ve finále…kibicovat umí každý….zvedni prdel a přidej se k RS ať můžeš pochytat ty nenažrance co loví se sítěmi 👍

 4. Přesně jak píší kolegové to že ten člověk má povolenky neznamená že je rybář.
  Určitě každý kdo chytá ryby v dnešní době vidí jak to chodí u vody .
  30%rybářů který chytaj ryby ne pro nutnost si odnést domu ale pro zážitek (chyť pusť )
  50% rybářů chytá nosí domu ale aspoň s nějakým rozumem .
  15% jsou ale lidé různé národnosti a většinou starší rybáři který i když doma v mrazáku mají zásobu z předešlé vycházky tak stejně rybu odnáší jen pro pocit že ji mají v mrazáku či ji odnáší známým který ale ještě nestihli sníst tu minulou no prostě hamouni .
  5% jsou hovada co by už neměli dostat povolenky už jen pro zacházení s rybou či nedodržování pravidel v počtu a mír.

 5. Hnus velebnosti. Nenažrsnost některých je opravdu mazec. To že to byl důchodce bych to ale vůbec nepsal je to akorát to štvaní mezi lidmi. A averze vůči důchodcům ze strany hlavně fanatických CH a P. Postihy jsou dány tak uplatnit v plném rozsahu. Plus 3 kapry zaplatit tržní cenou.

 6. To je nehorázný rybářům 50let a nikdy mě nenapadlo vzít rybu navíc a nejsmutnější je to že důchodci nasávají na vše ale chovat se nemusí ani u vody smutné velmi smutné

 7. Tak tohle bych vůbec neřešil, kapř je všude tři půlky,já bych mu zrušil i míru a počet ponechaných kusů za den..

 8. Dělat se to nemá, jasná věc. Bude tvrdé potrestán, jak je napsáno. Možná přísněji než ti co povolenku nemají. A to je to co mne štve. Možná příští rok lepší bez povolenky.

 9. No když bude chtít chytat půjde si udělat rybářský lístek jinam na svaz a oni mu ho vystaví. Tak to u nás v Čechách pořád chodí.

 10. Soudruzi,povolenku sem dělal za pionýra.Tomu důchodci asi dáte trest smrti,nebo peněžitý trest,za rozkrádání….Jinak já osobně,tak jak sem zmínil na začátku, už snad ani povolenku nemám.Pytlacim po celé Evropě přez 30 .let.

 11. Jsem důchodce a uráží mne, že „důchodce“ si ponechal. Patřím mezi poctivé rybáře a vím, jak se mluví o „dědcích“, Myslím, že by stačilo napsat nepoctivý rybář, nebo třeba „darebák“ Já mám spíš zkušenosti s nájezdy mladých nepoctivců, či dokonce tlup nájezdníků po vysazení ryb do revírů.

  • Ano pan Vašek má pravdu, spousta důchodců je v pohodě ale najdou se někteří kteří jsou darebáci.Ten pan který si přisvojil 4kapry na Severní Moravě nebyl důchodce !!!

  • Jo,na 471 084 to dělají sousedi co k nám jezdí přes hranice. Sedne si jich vedle sebe několik a nikoho mezi sebe nepustí aby se nevědělo co dělají,mají svoje lidi na to aby co chytnou,hned odnesou do auta. Dělají to dokud rybník nevyrabují.Berou všechno i když to má 5 cm. Všichni to ví a nikdo s tím nic nedělá.

 12. Bohužel to není jediný případ, rybařím v západních Čechách a několikrát jsem byl svědkem jak si takový staříci odnášeli několik podměrečných kaprů od vody.Potom co jsem je vyzval jestli jim to není blbý sebrat vše co chytí, byli sprostý a že prý mají zaplacenou povolenku. Nejhorší je že mezi členy RS mají přátelé tak že jim tato jednání často prochází!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -