DomůNovinkyFirma Mondi se postavila k úhynu ryb čelem, nasadila do Labe amury, kapry...

Firma Mondi se postavila k úhynu ryb čelem, nasadila do Labe amury, kapry nebo štiky

- Reklama -

V lednu letošního roku unikla ze společnosti Mondi toxická látka, která způsobila úhyn ryb. Firma se ale postavila ke vzniklému problému čelem. A o víkendu spolupracovala s nasazováním nových ryb. 

Foto: Severočeský územní svaz

Severočeský územní svaz informoval o tom, že o víkendu ve spolupráci s papírnami Mondi proběhla distribuce ryb do Labe 13, do kterého v lednu unikla toxická látka. Rybáři tady nasadili celkově 500 kilo ryb. A šlo o pestrou druhovou skladbu – do řeky rybáři nasadili kapry, amury, štiky a okouny.

Rybáři pak zveřejnili ještě další zásadní informaci – tohle totiž nebyly jediné ryby, které ve spolupráci s papírnami Mondi budou nasazeny do revíru Labe 13. „Díky dohodě o spolupráci jen v letošním roce půjdou do tohoto úseku Labe ryby nad rámec zarybňovacích plánů v hodnotách stovek tisíc korun, včetně bílé ryby a dravců,“ uvedl Severočeský územní svaz.

 

Rodiny zaměstnanců uklízely okolo Labe

Kromě nasazování nových ryb do Labe proběhl i úklid na březích řeky. Do něj se zapojily rodiny zaměstnanců společnosti Mondi. „Odstranit se podařilo nemalé množství odpadu. Upravena byla i komunikace kolem rybářského domova MO Štětí,“ dodali severočeští rybáři.

Severočeští rybáři si pro přítomné připravili i zajímavé přednášky, a pochopitelně bylo nachystané i občerstvení. „Spolupráce mezi Severočeským ÚS a společností Mondi Štětí je plánována jako dlouhodobá. Věříme, že bude ku prospěchu všech zúčastněných i přírody jako celku,“ zakončil Severočeský územní svaz.  

 

Co se stalo ve Štětí? Z papíren unikla toxická látka

V lednu 2022 jsme informovali rybáře o tom, že ve Štětí v blízkosti papíren Mondi došlo k hromadnému úhynu ryb. „Zatím bylo odloveno několik stovek kilogramu uhynulých ryb, včetně kusů v trofejních velikostech,“ uvedl krátce po lednovém úhynu tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Papírny Mondi se následně samy přihlásily k tomu, že právě z jejich areálu unikla toxická látka do řeky Labe. Ta se kromě přiznání ke způsobenému úhynu ryb postavila ke vzniklé situaci zodpovědně, a rybářům přislíbila účast při obnově rybí obsádky v řece.

„Dle uzavřené dohody společnost Mondi uhradí částku několikanásobně převyšující vyčíslenou škodu, přičemž finanční prostředky budou využity na obnovu populací v revíru,“ řekl v únoru 2022 mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský po jednání s papírnami Mondi. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -