DomůNovinkyGiga candáti z řeky Labe: rybář chytil 3 „monstra“ během několika měsíců

Giga candáti z řeky Labe: rybář chytil 3 „monstra“ během několika měsíců

- Reklama -

Životní sezónu v loňském roce prožil rybář Zdeněk Gerstner. Tomu se totiž povedlo na Labi ulovit hned 3 obrovské candáty, kteří měřili přes 90 centimetrů. Jak se mu povedlo velké candáty ulovit?

Foto: Zdeněk Gerstner, se souhlasem autora

Trofejní candát je vysněnou rybou mnoha rybářů. Někteří rybáři na takovou rybu čekají celý život, a mnoho z nich se takového úlovku ani nikdy nedočká. Ale Zdeňkovi Gerstnerovi se v loňském roce povedlo něco neskutečného – během pouhého půl roku dostal na břeh hned 3 giga candáty s délkou přes 90 centimetrů.

Zdeněk Gerstner obrovské candáty chytil na přívlač na gumové nástrahy. Rybář tyto nástrahy vedl „propadem“, který patří k nejúčinnějším metodám při lovu candátů na umělou nástrahu.

 

První obrovský candát se povedl v létě

Všechny 3 obrovské candáty Zdeněk Gerstner chytil na řece Labi. Kdyby si někdo myslel, že je „dostal“ na jediném úseku, spletl by se. „Ryby jsem chytil na různých úsecích, dokonce pod různými čísly revírů,“ svěřil se pro magazín InRybar.cz úspěšný rybář.

První candát, který měřil 96 centimetrů, přišel Zdeňkovi už v červenci. Kdekdo by v tu chvíli „měl splněno“, protože takový candát je opravdu vysněným úlovkem každého milovníka rybích predátorů. Jenže pak přišel osudový podzim…

Ve chvíli, kdy se ochladila voda, začali labští candáti více „kousat“. A předzvěstí životní sezóny Zdeňka Gerstnera bylo, že se mu povedlo ulovit dvě ryby přes 85 centimetrů. Pak ale přišli ještě větší candáti, kteří byli nefalšovanými poklady Labe.

 

Podzimní devadesátky a nový osobní rekord

Právě podzimní ochlazení pro milovníky dravých ryb znamená, že začíná ta nejlepší část rybářského roku. A to se potvrdilo i u Zdeňka Gerstnera. Před jeho dalšími životními úlovky se zásadně změnily podmínky – změnil se jak průtok v řece, tak počasí. A to se projevilo u ryb.

Nejprve přišel listopadový candát o velikosti 92 centimetrů. Další nádherná ryba! Ovšem ke konci sezóny přišla ta největší „bomba“. Rybářovi se podařilo přelstít candáta o délce 97 centimetrů, což byl jeho nový osobní rekord.

„Nejvíce si cením toho největšího candáta. Byla to neskutečně stavěná ryba! Když jsem to lovné místo našel, byl jsem sám na sebe naštvaný, že jsem radši nezůstal doma. A nakonec z této návštěvy Labe byl takový neskutečný zážitek,“ popsal pro InRybar.cz Zdeněk Gerstner.

Ten na závěr dodal, že všechny 90centimetrové giganty pustil zpátky do Labe. Takže milovníci dravých ryb mají jedinečnou příležitost se s těmito majestátními dravci setkat. 

Poznámka redakce: Chcete zveřejnit také váš životní úlovek? Napište na e-mail [email protected], a podělte se o vaše rybářské štěstí s ostatními… 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -