DomůNovinkyGiga kapr: 12letý rybář chytil lysce o váze 43,66 kilo. Je to...

Giga kapr: 12letý rybář chytil lysce o váze 43,66 kilo. Je to světový rekord

- Reklama -

Nezapomenutelnou výpravu za kapry zažil teprve 12letý rybář Gilino van Gestel z Nizozemska. Tomu se povedlo v Maďarsku ulovit lysce o váze 43,66 kilogramů. Jedná se o dětský světový rekord lysce. 

Famózní úlovek mladého Nizozemce zaujal celý kaprařský svět, proto není divu, že o něm informoval třeba významný anglický magazín pro rybáře Angling Times. 12letý rybář se vydal na ryby se svým otcem Benniem na legendární maďarskou vodu Euro-Aqua, na které byl uloven světový rekord kapra, který přesáhl hranici 50 kilogramů.

 

Mladý rybář stanovil světový rekord

Teprve 12letý rybář z Nizozemska se svým otcem rybařil v Maďarsku zrovna v tu chvíli, kdy panoval úplněk. Rybáři na lovném místě rozházeli nemalé množství návnady, aby se jim podařilo tamní kapří velikány zaujmout. A taktika zafungovala!

Mladý nizozemský rybář totiž dostal životní záběr. Zdolávání nakonec proběhlo bez problémů, takže se mu povedlo dostat gigantickou rybu do podběráku. Když uloveného lysce se správcem zvážili, tak se váha zastavila na hodnotě 43,66 kilogramů (96 liber a 4 unce).

V tu ránu propukla u nizozemských rybářů obrovská radost, protože se potvrdilo, že 12letý Gilino stanovil nový dětský rekord u kapra lysce. „Na tento den nikdy nezapomene,“ uvedl zmíněný anglický magazín pro rybáře.

VIDEO: Fascinující záběry obrovského lysce, kterého ulovil 12letý rybář

Fotografie a videa, které potom zveřejnil provozovatel soukromé lokality Euro-Aqua, se okamžitě začaly šířit po rybářském internetu. Ale není divu! Ze zveřejněných záběrů je patrné, že tato ryba byla skutečně gigantická. Vypadalo to, jako by kapr byl větší než samotný lovec.

 

Nejtěžší šupináč, kterého ulovilo dítě

Ještě těžšího kapra chytil v loňském roce Callum Pettit z Velké Británie, kterému v té době bylo pouhých 11 let. Ten se svým otcem vyjel za kapry do Francie nedaleko Remeše. A právě v evropské Mekce kaprařů chytil svou životní rybu, která stanovila dětský světový rekord u kapra šupináče.

VIDEO: Gigantický šupináč o váze 43,83 kilo, kterého chytil 11letý rybář

Obrovský kapr zabral v 6 hodin ráno na kuličku boilies v příchuti banoffee. Jedná se o příchuť populárního banánového dortu, který je na Ostrovech velmi oblíbeným dezertem. A tohle očividně chutná i francouzským kaprům.

Po 20minutovém souboji se mladému rybářovi povedlo dostat na břeh famózního šupináče, kterého tamní rybáři přezdívají Big Girl. A v tomto případě je jméno kapra skutečně příznačné, protože v ten den vážil 43,83 kilogramů. Nový „juniorský rekord“ kapra byl tak stanoven.

Zdroj: Angling Times, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Ano 19 kg kapr vypada uplne jak ten na obrazku .. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 a urcite budou delat halo kvuli 19 kg 🤔🤔🤣🤣🤣🤣🤣

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -