DomůNovinkyGiga kapr o váze 38,8 kilo: ikonický lysec v minulosti vážil přes...

Giga kapr o váze 38,8 kilo: ikonický lysec v minulosti vážil přes 40 kilo

- Reklama -

V rybářském světě zase není tolik ryb, o kterých se může mluvit jako o „kaprařských pokladech“. Jedním z takových klenotů je ale bez debat belgický kapr Mohykán. A právě toho se povedlo ulovit.

Rybář Geoffrey Michiels se vydal na jednu belgickou vodu, o které se ví, že v ní žijí obrovští kapři. Ovšem! Tato lokalita je poměrně málo zarybněná, takže šance na úlovek opravdu není nikterak velká. Přesto! Na Geoffreye se usmálo rybářské štěstí. Právě tento rybář se zapsal do historie jako jeden z lovců, který dokázal přelstít ikonického Mohykána…

 

Giga lysec o váze 38,8 kilogramů

Rybář Geoffrey Michiels se snažil při lovu kaprů na vyhlášené belgické lokalitě udělat pro úspěch maximum. A proto v prvních dnech výpravy makal „jako šroub“. „Prvních několik dní jsem strávil tvrdou prací za každého počasí, abych si vynutil záběr na této řídce zarybněné vodě,“ napsal rybář na sociálních sítích.

A tahle úmorná rybářská dřina se vyplatila! Poslední den výpravy přišel rybářovi tolik vytoužený záběr od snové ryby. „Poslední den ráno mě probudil slabý záběr, který zpočátku vypadal jako záběr od cejna,“ popsal první kontakt s obrovským kaprem šťastný rybář.

Následoval souboj s velkou rybou, který se protáhl asi na 20 minut. Naštěstí vybavení všechno vydrželo, takže se nakonec u břehu objevil gigantický lysec. A obrovskou rybu se rybářovi podařilo dostat do podběráku! „Můj svět se na chvíli zastavil. To byl okamžik!“ napsal s úžasem rybář Geoffrey Michiels.

Ten ve svém příspěvku sice neuvedl váhu ulovené ryby, ovšem zprávu o gigantickém kaprovi zveřejnil také renomovaný nizozemský magazín pro rybáře KWO.nl. A podle textu na nizozemském webu ulovený kapr vážil 38,8 kilogramů.  

 

Rekordní lysec v minulosti vážil i přes 40 kilo

Jedinou „kaňkou“ na tomto famózním úlovku pro úspěšného lovce může být to, že se mu nepovedlo kapra vytáhnout na váze přes 40 kilogramů. A přitom právě o Mohykánovi se moc dobře ví, že tuto neskutečnou váhovou hranici v minulosti už překonal.

Naposledy jsme o tomto kaprovi psali v listopadu 2022. Tehdy se ho povedlo ulovit rybářovi Kennethovi Roelandtsovi. Právě tento lovec dokázal Mohykána chytit na váze přes 40 kilogramů. A to pořád nebyla ta nejtěžší váha, na které byl tento kapr uloven.

Například zmíněný portál KWO.nl v minulosti zveřejnil článek, podle kterého byl belgický Mohykán ulovený na váze přes 44 kilogramů! I pro tyto neskutečné váhové parametry je tento belgický lysec jedním z nejžádanějších a nejcennějších kaprů nejen v Beneluxu. Prostě nefalšovaný „kaprařský poklad“!

Zdroj: KWO.nl, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -