DomůNovinkyGiga kapr o váze přes 44 kilo: monstrózní ryba byla ulovena po...

Giga kapr o váze přes 44 kilo: monstrózní ryba byla ulovena po 2,5 letech

- Reklama -

Z Francie přišla fantastická zpráva! Na tamní soukromé vodě Gigantica byl uloven gigantický šupináč, který přesáhl váhu 44 kilogramů. Správce jezera uvedl, že obrovský kapr byl uloven po 2,5 letech.

Obrovští kapři jsou „kořením“ rybařiny. Právě tyto giga ryby jsou pro některé rybáře životním cílem, a jen málokdo má to životní štěstí si na takovou rybu sáhnout. Jedním z takových šťastných rybářů je Neil Parker, kterému se povedlo dostat na háček životního kapra…

 

Kapr vážil přes 44 kilo

Rybář Neil Parker se vydal do vyhlášené rybářské oblasti na severovýchodě Francie nedaleko ikonického jezera Lac du Der. Právě zde leží obec Saint Christophe Dodinicourt, ve které se rozprostírá i soukromé jezero Gigantica. Tato vodní plocha je vyhlášená obrovskými rybami, a proto není divu, že sem míří rybáři z nejrůznějších koutů Evropy.

Jedním z nich byl i rybář Neil, který se rozhodl chytat na boilies s kukuřicí. Nejprve rybářovi přišla na jeho nástrahu „menší ryba“, která vážila 26,6 kilogramů (58 lb 12 oz). Pak to ale přišlo! Na zmíněnou nástrahu dostal rybář životní záběr!

Celé zdolávání obrovského kapra naštěstí proběhlo bez komplikací, takže se rybářovi povedlo dostat do podběráku nefalšované „kapří monstrum“. Když pak rybáři obrovskou rybu zvážili, tak váha ukázala neskutečných 44,67 kilogramů (98 lb 8 oz). Fascinující úlovek!

 

Ryba byla ulovena po 2,5 letech

Tento úlovek musí být pro rybáře Neila Parkera o to cennější proto, že tento skvostný šupináč byl uloven po 2,5 letech. Tak dlouhé bylo čekání na setkání s tímto nádherným kaprem, který patří k těm nejtěžším šupináčům v Evropě.

„Opravdu úžasný pohled nejen pro nás tady v areálu, ale i pro ostatní rybáře na jezeře v ten týden,“ uvedl správce jezera Gigantica na sociálních sítích.

Není divu, že tento kapr zaujal nejrůznější rybářská média v Evropě. Třeba nizozemský rybářský portál KWO.nl si všiml parádního zdravotního stavu obrovské ryby. A musíme jim dát zapravdu! Podívejte se na ty nádherně zdravé a krásně zbarvené šupiny. Tenhle pohled musí „hřát u srdce“ každého rybáře.

Zdroj: Gigantica a KWO.nl, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -