DomůNovinkyGiga sumec o váze 120 kilogramů: rybář čeká na schválení nového rekordu

Giga sumec o váze 120 kilogramů: rybář čeká na schválení nového rekordu

- Reklama -

Senzace se stala na jezeře Széki v Maďarsku! Rybář Péter Bányai ulovil sumce o hmotnosti téměř 120 kilogramů. Teď se čeká, jestli tento sumec Maďarský rybářský svaz potvrdí jako nový rekord.

Zatím platný rekord sumce v Maďarsku drží Gábor Kovács. Ten se v roce 2010 na jezeře Töröcskei pochlubil monstrem o váze 113 kilogramů a délce 230 centimetrů. A dlouhé roky jej nikdo nepřekonal. Zdá se ale, že tento rekord se nyní „otřásá v základech“.

 

Rybář vodu moc dobře zná

Koncem března letošního roku byl na jezeře Széki uloven sumec o odhadované hmotnosti 90 kilogramů a délce 234 centimetrů – v tomto případě byla ryba delší než národní rekord z roku 2010. A opět u toho byl hlavní hrdina tohoto příběhu Péter Bányai. To ale ještě netušil, že na něj pod vodní hladinou čeká větší sumec. 

Rybář Peter loví na tomto jezeře sumce už léta. Ulovení obří ryby bylo pak vždy jeho velkým snem. Už dříve přelstil sumce o hmotnosti až 55 kilogramů, ale to mu nestačilo. Chtěl dostat větší rybu! 

„Sedl jsem si k přítoku. Sumci mají tuto část opravdu rádi. Věřil jsem, že se hladina kvůli vydatným dešťům zvedne,“ řekl Peter s tím, že jezero ukrývá obrovské ryby, což je dobrá zpráva. Ta špatná ale je, že kvůli hojnosti bílé ryby se jejich lov může zdát téměř nemožný.

„Lovil jsem na trhačku s nastraženými 25centimetrovými karasy,“ začal vyprávění Péter. Jako obvykle nahodil okolo 17. hodiny. Rybář oplýval optimismem, protože věděl, že jezero bude vzhledem k počasí a všednímu dni prázdné. Šance na záběr byla tak výrazně větší. Jenže štěstí v tento okamžik nestálo na jeho straně. To se ale mělo brzo změnit!

 

Nový rekord Maďarska se nerodil snadno

Pak přišel další den, a s ním i nová šance na úlovek. „Ráno jsem přišel na břeh, začal jsem balit a chtěl jet domů. Ale to, co se stalo pak, mě šokovalo. Slyšel jsem sumce brutálně zalovit. Dal jsem tomu ještě chvíli šanci a narychlo jsem zkusil trolling s cejnem. Nečekal jsem dlouho. Při třetím návinu mi prut málem vypadl z ruky! Byl tam!“ popsal Péter.

Po tuhém boji dostal rybu s pomocí kamarádů na břeh. „Změřili jsme ji a zjistili, že měří 256 centimetrů a váha se zastavila na 119 kilogramech. Okamžitě jsem zavolal známému, ten mi potvrdil, že se dost pravděpodobně jedná o národní rekord – a měl pravdu,“ popisuje nezapomenutelný zážitek aspirant na rekord Péter Bányai.

Rybář daroval sumci svobodu. Teď už jen čeká, zda Maďarský rybářský svaz ztvrdí nový rekord jako oficiální. „Ryba mého života, jsem neuvěřitelně šťastný,“ řekl den po úlovku Péter Bányai.

Zdroj: Pecaverzum, ilustrační foto: Martin Mráz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -