DomůNovinkyGiga šupináč z Dyje: rybář říká, že vážil 35 kilo. Kapra chytil na...

Giga šupináč z Dyje: rybář říká, že vážil 35 kilo. Kapra chytil na krmítko

- Reklama -

Na tuzemské rybářské mapě je celá řada lokalit, která nabízí neuvěřitelné rybí bohatství. Jednou z nich je i řeka Dyje. A právě odtud přišla fotografie giga kapra, kterého ulovil Ladislav Vlček. 

Rybář Ladislav Vlček se vydal na kapry na řeku Dyji na jihu Moravy. Na začátku jeho rybářské vycházky ještě netušil, jaká ryba se mu pověsí na háček. Ale pak to přišlo! Na jeho nástrahu přišel životní záběr, na který nikdy nezapomene

 

Rybář kapra zdolával 20 minut

Ve chvíli, kdy se rybářovi na prut pověsil tento trofejní kapr, začalo tuhé zdolávání. To totiž komplikoval proud řeky. „Zdolávání bylo náročnější kvůli proudící řece,“ řekl magazínu InRybar.cz rybář Ladislav Vlček.

I proto se zdolávání protáhlo na přibližně 20 minut. Nakonec se ale rybářovi povedlo dostat kapra do podběráku. Až v tu chvíli úspěšnému lovci došlo, jakou rybu právě vytáhl! Kapr byl gigantický! Metr ukázal neskutečných 103 centimetrů.

Ještě více fascinující pak byla váha ryby. „Kapr bez vážicího saku vážil 35 kilo,“ svěřil se Ladislav Vlček, který zaslal fotografii s úlovkem. Podle rybáře byli u vážení obrovského kapra další dva rybáři, kteří mu pomáhali, právě ti měli u sebe digitální váhu.

I tak ale fotografie nebo videozáznam z vážení ryby chybí. Proč?  „V tom nadšení mě to vůbec nenapadlo. Nikdy jsem tak obrovského kapra nechytil, nejde mi o žádný rekord, ale chápu možné zpochybňování druhých rybářů,“ vysvětluje úspěšný lovec.

 

Kapr zabral na rohlíkové boilies

Kdekoho by při pohledu na fotografii velkého kapra napadlo, že rybář ho chytil s pomocí moderních nástrah a návnad. Opak je ale pravdou! „Kapr zabral na rohlíkové boilies. Na lovném místě jsem krmil pouze s pomocí krmítka,“ řekl úspěšný rybář.

Z čeho se krmení skládalo? „Šlo o obyčejný šrot, ve kterém byly kusy pečiva,“ prozradil šťastný rybář Ladislav Vlček. Ten háček s nastraženým rohlíkovým boilies a krmítko s krmením nahazoval asi do 3metrové hloubky. Terén pak tvořil štěrk a písek, a možná i proto se tady velkému kaprovi tak líbilo.

Poznámka redakce: Chcete zveřejnit také váš životní úlovek? Napište na e-mail [email protected], a podělte se o vaše rybářské štěstí s ostatními… 

Foto: Ladislav Vlček (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,
    smím-li se zeptat, zda byl kapr vrácen vodě nebo dobře prodaný, když není horní hranice na Dýji,…..

  2. Gratuluji k životnímu úlovku, fotografie a zážitek je krásná vzpomínka, přeji hodně dalších úspěchů a díky za vrácení ryby vodě

  3. Velka gratulace a obrovská ,,závist,,z ulovení takové ryby.Jestli to není tajné,zajímalo by mě číslo revíru,děkuju a ještě jednou gratulace

  4. Lado, moc Ti takovou rybu preji. Mam opravdovou radost, ze se Ti podaril ulovek takovy trofejni ulovek nadherneho kapra. Blahopreji Ti k zivotnimu ulovku a uz se tesim, jak mi o nem osobne povypravis.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -