DomůNovinkyGiga zlatý kapr: rybář chytil vzácného koi kapra. Byl uloven jen párkrát

Giga zlatý kapr: rybář chytil vzácného koi kapra. Byl uloven jen párkrát

- Reklama -

Životní úlovek si připsal rybář Niels van Vooren. Tomu se povedlo dostat na háček největšího koi kapra v Belgii. Úlovek je specifický i proto, že byl ulovený jen 6krát za posledních více jak 20 let. 

Některé úlovky mají v rybařině „specifickou hodnotu“, která není dána jen váhou nebo délkou ulovené ryby. I větší a těžší kapry totiž kolikrát „trumfne“ ulovený kapr, který má třeba netradiční zjev. A přesně to je případ rybáře Nielse van Voorena, kterému se povedlo chytit obrovského „zlatého kapra“. Fantastický úlovek!

 

Uloven teprve pošesté za více jak 20 let

O úlovku gigantického koi kapra, kterého by si chtěl potěžkat snad každý milovník kaprařiny, informoval renomovaný rybářský magazín KWO.nl. Ten přinesl fotografie obrovského „zlatého kapra“, který je největším v Belgii.

Není proto divu, že tato ryba okamžitě vzbudila zájem mezi milovníky kaprů. Tohle je prostě kapr, se kterým by se chtěl vyfotografovat asi každý rybář. Úspěšný lovec pak neuvedl váhu ryby, ovšem ta je v tomto případě určitě až druhořadá!

„Tady je v celé své kráse. Největší známý koi kapr v Belgii. Chytil jsem ho sice na „letní váze“, ale přesto mám z této životní ryby velkou radost,“ uvedl úspěšný rybář na sociálních sítích. Velkou zajímavostí pak je, že tento kapr byl uloven teprve pošesté za posledních více jak 20 let, píše KWO.nl. I proto je tento úlovek v očích rybářské veřejnosti tak speciální.

Na obrovském koi kaprovi je „sexy“ hned několik vlastností. Zaprvé: tato ryba měla specifický vzhled, kdy se na jejím těle mísí oranžová s černou barvou. Ta kombinace vypadá skvěle! Pak ale asi každého rybáře zaujal také ten fakt, že tento „zlatý kapr“ nebyl žádný drobeček. Koukněte na to krásně vypouklé břicho a velkou hlavu!

 

V zahraničí žijí obrovští koi kapři

Takto velcí koi kapři žijí ale i v dalších lokalitách v Evropě. Jeden z nejznámější „zlatých kaprů“ plave ve Francii. Ryba má sytě oranžové zbarvení, takže není divu, že rybáři kaprovi přezdívají Mrkev. Kromě vzhledu pak tento kapr zaujme každého milovníka kaprařiny i svou váhou – tento mohutný koi totiž přesahuje 30 kilogramů váhy.

Unikátní koi kapr pak žije i v Maďarsku, konkrétně v 300hektarové vodní ploše Gyékényesi kavicsbánya-tó na maďarsko-chorvatských hranicích. Tady plave také ikonická ryba, která má rovněž netradiční zbarvení – na rybě se střídá oranžové zbarvení s černým. A ten výsledek vypadá fantasticky!

Koi kapři jsou jednoznačně specifickým „kořením“ ve světě kaprařiny. Tyhle netradičně vypadající ryby jsou právě díky svému vzhledu nejcennějšími úlovky, na které se rybáři zaměřují. Ale jak vidno na „belgickém úlovku“, ne každý rybář má to štěstí se s takovou rybou setkat…

Zdroj: KWO.nl, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -