DomůAkční nabídkaNa tohle berou i opatrné ryby: neokoukaní šneci imitují přirozenou potravu

Na tohle berou i opatrné ryby: neokoukaní šneci imitují přirozenou potravu

- Reklama -

Rybáři se odjakživa snaží najít takovou nástrahu, kterou ryby ještě tolik neznají. Právě tahle vlastnost je totiž předpokladem, že ryby nebudou tolik ostražité, takže budou spolehlivěji brát.

Kromě toho, že se rybáři snaží hledat neokoukané nástrahy, tak se rovněž pokoušejí v rybě „vzbudit dojem“, že před nimi leží přirozená potrava, kterou znají „od plůdku“. Protože právě u přirozené potravy je další předpoklad toho, že ryba takovou nástrahu s větší chutí zblajzne. Jenže co teda vybrat? Co třeba vyzkoušet imitaci vodního hlemýždě?

 

Nástraha Feedermania Two Tone Snail Air Wafters

Tahle nástraha si mezi rybáři velmi rychle získala velkou popularitu. Není se čemu divit! Právě tato imitace vodního hlemýždě nabízí hned několik vlastností, které slibují super úspěšný rybolov na položenou nebo na feeder. Nástrahu najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

První zajímavou předností této nástrahy je to, že je to povedená imitace vodního plže. Právě tihle bezobratlí živočichové jsou oblíbenou součástí jídelníčku kaprů, kteří moc dobře „vědí“, že taková potrava je velmi výživná, takže jim dodá tolik potřebnou energii. A proto ryba nenechá takové sousto jen tak ležet.

Rybáři si tyto nástrahy mohou vybrat ve 2 velikostech. Buďto mohou sáhnout po menších hlemýždích ve velikosti XS – S, kteří jsou vhodnější pro chytání na feeder nebo klasickou položenou s krmítkem. Při lovu na tyto menší nástrahy je dobrý předpoklad, že rybář se nebude u vody vůbec nudit. Dále pak rybář může sáhnout po větších nástrahách ve velikostech M – L.

 

Výrazné živočišné pachy, které ryby milují

Tato nástraha imitující vodního hlemýždě má pak vynikající výsledky i díky pachové stopě. Rybáři si totiž mohou tuto nástrahu vybrat ve velmi koncentrovaných odérech. První je třeba příchuť Toxic, která páchne jako uzený sleď. Rybář tak má jistotu, že taková nástraha ve vodním prostředí bude vydávat velmi kontrované potravní signály, které kapry v blízkosti jistojistě zaujmou.

Další živočišnou příchutí je Good Karma, která vydává pach připomínající mušle a raky. A tohle je z našeho pohledu trefa „do černého“, protože právě takový odér ryby moc dobře znají. Tudíž na takovou nástrahu kapři spolehlivě reagují. Pokud chcete hodně záběrů, pak tohle určitě doporučujeme!

A do třetice všeho dobrého: na výběr je ještě příchuť BCN, která má pach „malých raků“. A zase: nástraha má díky tomu živočišný pach, který ve vodním prostředí vydává lákavé potravní signály. Kapři v blízkosti nástrahy tak velmi rychle zjistí, že jen kousek od nich leží výživná a chutná potrava. Rybář tak na záběr nebude čekat dlouho!

 

Jak s nástrahou úspěšně chytat?

Tyto imitace vodních šneků lze použít při chytání na feeder, na položenou s klasickým krmítkem, ale také při klasické kaprařině. Nástraha je skutečně díky dvé „neokoukatelnosti“ vhodná i na takové vody, na kterých je velký rybářský tlak, kde ryby už viděly ledacos.

Jelikož je tato nástraha vhodná zejména pro rychle chytání ryb, je dobré tomu přizpůsobit i krmnou směs. Nejideálnější je použít nějakou jemnou krmnou směs s kukuřicí a peletkami pro rychlé chytání. Díky tomu tak má rybář jistotu, že takové sousto nenechá kapry v klidu.

Jestli si chcete zachytat za každých podmínek, kdy vaším cílem je mít hlavně hodně záběrů od ryb, pak se určitě podívejte na tuto nástrahu od Feedermania. Jedná se opravdu o netradiční a unikátní nástrahu na kapry, se kterou se nebudete u vody nudit. Imitaci vodních hlemýžďů najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -