DomůNovinkyGigantický kapr: že v zimě neberou? Rybář chytil lysce o váze 32 kilogramů

Gigantický kapr: že v zimě neberou? Rybář chytil lysce o váze 32 kilogramů

- Reklama -

Leden rozhodně není tím nejoblíbenějším měsícem v rybářské sezóně. Ovšem to neznamená, že v zimě neberou obrovské ryby. Důkazem je nádherný úlovek trofejního lysce od zahraničního rybáře.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Patříte k rybářům, kteří chodí v zimě na kapry? Pokud ano, tak jistojistě víte, že i v zimních měsících nastanou chvíle, kdy berou krásní kapři. A přesně takový moment trefil rybář Rémy Desplace. Tomu se při jeho lednovém rybaření povedlo přimět k záběru obrovského kapra!

 

Lysec vážil přes 32 kilogramů

Rybář Rémy Desplace si od kaprařské komunity získal uznání nejen proto, že obrovského kapra v zimě ulovil, ale také proto, kde ono kapra ulovil. Tento nefalšovaný rybářský „poklad“ se zahraničnímu rybářovi povedlo ulovit na francouzské „státní vodě“, a nikoliv na soukromém revíru, kam mnoho kaprařů v zimě jezdí.

Navíc, na tuto vodu byl v posledním období velký rybářský tlak, navíc nebylo tolik záběrů. I přesto se ale rybář vydal právě na tuto vodu ve Francii se svým bratrancem Damienem. A jejich lednová výprava se jim opravdu povedla, protože během rybaření ulovili několik krásných kaprů. Přece jen ale, jeden úlovek všechny předčil.

Pak totiž přišel osudový záběr, po které následoval tolik adrenalinový souboj s rybou. Rybářské vzrušení se zvýšilo ve chvíli, kdy rybář uviděl, jaká ryba visí na háčku. Vše nakonec dobře dopadlo, takže kapr skončil v podběráku. Výsledná váha? Neskutečných 32 kilogramů. Tohle je ryba, kterou by si ve studeném lednu chtěl potěžkat asi každý milovník kaprů.

 

„Zapomenutý“ gigant z Nizozemska

Tento úlovek kapra z Nizozemska je sice staršího data – pochází z konce roku 2022 – ovšem nechceme vás o něj ochudit, abychom vám ukázali, že velcí kapři berou i v zimním období. A nejen tak ledajací kapři, ale skutečně giganti!

Tenhle neuvěřitelný lysec vážil parádních 32,2 kilogramů! Na této fotografii se nám líbí hned několik věcí. Zaprvé: pochopitelně nádherný kapr, který svou kondicí bere dech. Ale další věcí, která nás zaujala, je ta radost otce a syna z jejich společného úspěchu. A o tomhle rybaření je!

Zajímavostí je, že tato ryba je dost sledovaná, jde o známého nizozemského kapra. Takže rybáři mají velký přehled o tom, jak roste. Například v roce 2012 tenhle lysec měřil 63 centimetrů a vážil 6 kilogramů. I na tomhle příkladu jde vidět, že chyť a pusť má velký smysl. A že i středně velká ryba může dorůst ohromných rozměrů!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Otec a syn a krasný šupináč o váze 32,2kg.Kdo to píše, že nepozná rozdíl mezi liscem a šupináčem.Zbavyt funkce tohoto moulu.Doufám, že to není rybář jestli ano tak mu sebrat rybářský lístek na doživotí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -