DomůNovinkyMonstrum z proudu: rybář chytil 50kilogramového lososa. Jde o nový rekord

Monstrum z proudu: rybář chytil 50kilogramového lososa. Jde o nový rekord

- Reklama -

Když se řekne losos, pak se mnoha rybářům vybaví majestátní ryba, která vládne proudným řekám. Nefalšované „lososí monstrum“ chytil v lednu 2023 jeden chilský rybář. Je to nový rekord Chile.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Fotografie obrovské ryby se objevily jednak na sociálních sítích, na kterých je sdílela i některá chilská média. A právě z oněch obrázků běhá „mráz po zádech“, protože tohle je losos, ze kterého se tají dech.

 

Losos vážil 48 kilogramů

Co o obrovském úlovku víme? Úspěšný rybář, kterému se povedlo ulovit obrovského lososa, se jmenuje Aysenino Alejandro León Azul. Ten se vydal do Patagonie na jihu Chile k městu Puerto Aysén. A právě tady se mu povedlo ulovit životního lososa.

Po tom, co se povedlo tohoto giganta z proudu dostat na břeh, nestačil se úspěšný lovec divit. Tohle byl losos „z říše snů“. To, že tento losos je nefalšovaným chilským gigantem, potvrdila i váha. Podle rybáře tento losos vážil 48 kilogramů! A podle dostupných informací jde o nový rekord Chile.

Jiný kraj, jiný mrav: kromě toho, že tento losos se stal novým rekordem, tak někteří chilští rybáři spočítali, že by na trhu vyšel na 800 eur, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu přibližně 19 000 korun.

 

Co to bylo za lososa?

Dostupné informace hovoří o tom, že tento losos byl losos královský. Tedy šlo o rybí druh, jak už jeho jméno napovídá, který je nevětším a nejcennějším druhem tichomořského lososa. Domovinou tohoto rybího druhu je třeba Severní Amerika, ovšem v minulém století jej lidé vysadili právě například i v Jižní Americe.

Dospělé ryby měří většinou od 60 centimetrů do 1 metru, jejich váha se pak průměrně pohybuje od 5 do 23 kilogramů. Ovšem informace hovoří o tom, že tyto ryby mohou dorůstat délky až 150 centimetrů a jejich váha se může zastavit až na 60 kilogramech.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -