DomůNovinkyGigantický lysec o váze 36,8 kilo: Legendární lokalita zná nový rekord kapra

Gigantický lysec o váze 36,8 kilo: Legendární lokalita zná nový rekord kapra

- Reklama -

Slovinské jezero Bled patří k nejvíce ikonickým rybářským lokalitám v Evropě, kam se ročně vydávají rybáři z celé Evropy. A právě na tomto věhlasném jezeře na podzim padl nový rekord kapra.

Foto: Jakub Nytra, Miroslav Gerát, Josef Pavelka a InRybar.cz

Pro slovinské jezero Bled jsou charakteristické nádherné stavby v okolí, křišťálová voda, ale také velmi přísná pravidla rybolovu. I přesto se ale na tuto lokalitu každoročně vydává velké množství rybářů z celé Evropy. A jedním z nich byl i německý rybář Malte Eckloff.

 

Německý rybář stanovil nový rekord Bledu

Právě zmíněnému rybářovi se povedlo na jezeře Bled ulovit neuvěřitelnou rybu. Na tuto lokalitu se vydal s kamarádem Adrianem Spielem na čtyřdenní výpravu. Ovšem už první večer přišel německému kaprařovi záběr od životní ryby.

VIDEO: Tohle je nový rekord kapra ze slovinského Bledu. Podívejte se!

Po srdnatém souboji se nakonec povedlo rybářovi dostat rybu do podběráku. Až na břehu si rybáři uvědomili, jak obrovskou rybu se jim podařilo ulovit. Váha totiž ukázala neskutečných 36,8 kilogramů. A podle nizozemského portálu kwo.nl jde tak o nový rekord Bledu.

Předchozí rekord kapra na tomto slovinském revíru vážil 35,2 kilogramů. Německý rybář tak rekord překonal o více jak 1,5 kilogramu! Rekordní kapr byl opravdu famózní. Na přiloženém videu jde vidět, že jde o krásně stavěnou rybu s vysokým tělem a obrovským břichem. Prostě rybářská fantazie!

 

TOP kapři rybářské sezóny 2022

Loňská sezóna byla na krásné kapry opravdu bohatá. Rybářům se dařilo jak na tuzemských, tak i zahraničních vodách. Třeba rybář Jakub Nytra dokázal na české svazovce stanovit nový rekord kapra – chytil neskutečného lysce o váze 36,2 kilogramů.

Zcela zásadní úlovky pak chytili rybáři i na Nových Mlýnech. Tady se dlouho čekalo na kapra přes 30 kilogramů váhy, a v roce 2022 se povedlo tuto hranici překonat hned dvěma rybářům. Nejprve 30kilogramovou hranici překonal rybář Miroslav Gerát, který ulovil kapra o váze 30,5 kilogramů.

Jinou rybu, která přesáhla tuto magickou hranici, později chytil lovec Josef Pavelka. Ten vozil nástrahu do 400metrové vzdálenosti, kde byla 5,5metrová hloubka. Dno na lovném místě bylo bahnité, nedalo pak ležel potopený strom. A právě tohle místo se ukázalo jako správné. Dokázal tady chytit rekordního šupináče o váze 31,55 kilo

Těch skutečně nádherných ryb ale rybáři nachytali v roce 2022 celou řadu. Proto jsme nedávno vydali přehled TOP kaprů ze sezóny 2022. Podívejte se na ostatní úlovky…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -