DomůNovinkyGigantický marlín o váze 500 kilo: souboj s monstrem trval hodinu a...

Gigantický marlín o váze 500 kilo: souboj s monstrem trval hodinu a půl

- Reklama -

Rybářský svět je na nohou! Z Cookových ostrovů v Oceánii přišla fantastická zpráva. Jednomu z tamních rybářů se povedlo ulovit monstrózního marlína o váze přes 500 kilogramů, kterého sám vytáhl.

Když se v tuzemsku mluví o těch největších rybách, pak je řeč především o sumcích, kteří u nás dorůstají i 100 kilogramů váhy. Ovšem i takoví vousatí obři jsou oproti mořským gigantům prckové. Nevěříte? Jedno takové „mořské monstrum“ nedávno ulovil rybář Pauro Arnold, kterému se povedlo chytit marlína o váze přes 500 kilogramů.

 

Největší marlín na světě v letošní sezóně

Rybář Pauro Arnold rybařil na Cookových ostrovech několik kilometrů od největšího ostrova Rarotonga. A právě v tamní rozlehlé oceánské vodě dokázal rybář přelstít životní rybu, na kterou do konce života nezapomene.

Po tvrdém záběru následoval šílený souboj, který rybář zažije jen na moři. Proč? Obrovský marlín totiž předváděl neuvěřitelné výskoky nad hladinu, při kterých ukazoval svou obrovskou sílu. Pro rybáře pak možná byly ještě náročnější prudké výpady, kdy marlín podle úspěšného lovce odhadem vyvíjel rychlost přes 50 kilometrů v hodině.

Vyčerpávající souboj s gigantickou rybou se protáhl na neuvěřitelných 90 minut. Rybářské vybavení naštěstí drtivý nápor vydrželo, takže lovci se povedlo rybu překonat. Ulovenou rybu pak Pauro odvezl do přístavu Avana, kde obrovského marlína zvážili.

Výsledná váha? Neskutečných 1128 liber, což je v přepočtu skoro 512 kilogramů! Nastala tak nefalšovaná rybářská euforie, protože tento marlín se stal rekordem Cookových ostrovů. Kromě toho se pak jedná o největšího marlína na celém světě z letošní sezóny.

 

Někteří kritizují zabití giganta

Jak už to ale v rybářském světě bývá, tak se objevily hlasy, které úspěšného rybáře kritizovaly za to, že obrovskou rybu nepustil zpátky do vody. Gigantický marlín totiž posloužil jako potrava pro obyvatele Cookových ostrovů.

K tomu ale jiný rybář Cameron Thorp napsal: „Každá část té ryby se zužitkuje. Všechno maso se prodá na místě, a kosti a hlavu si místní rodiny uvaří. Udržitelnost v té nejlepší podobě,“ bránil rozhodnutí úspěšného lovce.

„Obrovské poděkování oceánu a polynéskému duchu. Tyto ryby vyžadují tolik respektu. Jsem hrdý na to, že jsem obyvatel Cookových ostrovů, a že mohu tyto ryby přivézt do svého domova,“ nechal se slyšet úspěšný rybář Pauro Arnold.

Rybáři se mohou setkat s tou informací, že modří marlíni žijí v Atlantickém oceánu. Ovšem je zapotřebí si uvědomit, že existuji „dvě formy“ marlínů modrých. Jedna žije v Atlantickém oceánu (Makaira nigricans), ta druhá v Pacifiku (Makaira mazara). Tyto ryby jsou velmi blízce příbuzné.

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -