DomůNovinkyMonstrum z Pálavy: rybář ulovil sumce o délce 251 centimetrů. Rybu pustil

Monstrum z Pálavy: rybář ulovil sumce o délce 251 centimetrů. Rybu pustil

- Reklama -

Neuvěřitelného sumce dokázal na ikonických Nových Mlýnech přelstít rybář Robert Nehnevajsa. Právě on z tohoto svazového revíru dokázal vytáhnout sumce, jehož váhu rybář odhadl na 100 kilo.

Mušovské jezeřo (Dyje 7) patří k věhlasným rybářským revírům v České republice. Tato voda je známá obrovskými kapry, ale také kapitálními sumci. A právě jedno „vousaté monstrum“ se povedlo ulovit rybářovi Robertovi Nehnevajsovi, který z této vody vytáhl životního sumce.

 

Rybář použil trhací bójku

Rybář Robert Nehnevajsa se vydal na Mušovské jezero, na kterém chtěl cíleně lovit sumce. Na začátku jeho výpravy ale ještě netušil, že právě do jeho nástrahy „bouchne“ jeden z největších sumců v Česku. Rybář lovil na klasickou trhačku, která je v tuzemských končinách oblíbenou metodou při lovu sumců.

A právě tato montáž se ukázala jako úspěšná! Na nástrahu totiž přišel mohutný záběr. „Rybu jsme nejprve zdolávali z velké lodě. Ale pak se kotevní lana ukázala jako problém. Takže jsme se museli přesunout do menšího člunu,“ popsal souboj s obrovským sumcem pro magazín InRybar.cz úspěšný rybář Robert Nehnevajsa.

I když byl rybář spolu s kamarádem Pepou Malíkem na člunu, přesto se souboj obrovské ryby protáhl na 20 minut. „Po přestěhování do menšího člunu probíhal souboj bez větších komplikací,“ dodal šťastný rybář.

 

Rybář daroval gigantovi svobodu

Po zmíněných 20 minutách se ryba ukázala na hladině. A až v tu chvíli rybářovi naplno pochopili, co se jim povedlo dostat na břeh. Neskutečné monstrum! Metr ukázal fascinujících 251 centimetrů, což právě tohoto sumce řadí k těm největším úlovkům v Česku. Parádní ryba!

Co se týče váhy ryby: rybáři přesnou váhu giga sumce neznají. Sice mohli sumce zvážit, to ale nakonec odmítli udělat. „Obrovského sumce jsme nakonec nezvážili, protože jsme nechtěli tuhle obrovskou rybu zranit,“ vysvětluje rybář Robert Nehnevajsa. Jeho odhad váhy sumce je 100 kilo.

Šťastný rybář celou dobu mluvil s pokorou v množném čísle, protože s ulovením obrovského sumce mu pomáhal zmíněný kamarád Pepa Malík. „Bez mého kamaráda bych tuhle giga rybu asi sám nevytáhl,“ řekl s povděkem úspěšný rybář.

V Česku pořád panuje u mnoha rybářů silné přesvědčení, že sumci jsou „škodná“. Naštěstí tento kapitální dravec zabral tomu „správnému rybářovi“. Proč? Rybář Robert Nehnevajsa totiž tohoto giganta vrátil zpátky tam, kam patří – do Mušovského jezera.

 

Sumec fotil také zkušený fotograf

Obrovského sumce pak dokonce přijel nafotit také zkušený fotograf Zdeněk Dvořák. A právě ten kromě nádherných fotografií sdílel také své pocity z focení obrovského sumce. „Vidět jednoho z největších českých sumců byl fakt zážitek,“ napsal fotograf na sociálních sítích.

Ten následně vytvořil sérii dechberoucích snímků, na kterých vynikly obrovské rozměry uloveného sumce. Není proto divu, že tyto fotografie okamžitě obletěly česko-slovenský rybářský internet. „Loučení s životní rybou bylo plné emocí i pro mě jako diváka!“ dodal fotograf Zdeněk Dvořák.

Poznámka redakce: Chcete zveřejnit také váš životní úlovek? Napište na e-mail [email protected], a podělte se o vaše rybářské štěstí s ostatními… 

Foto: Robert Nehnevajsa (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -