DomůNovinkyHistorický okamžik: rybář ulovil rekordního kapra v „kolébce kaprařiny“

Historický okamžik: rybář ulovil rekordního kapra v „kolébce kaprařiny“

- Reklama -

Do knihy největších úlovků britské rybařiny přibyla nová kapitola. 11. dubna 2024 bude navždy tím dnem, kdy padl nový rekord kapra. Ten váží neuvěřitelných 30,1 kilogramů (66 liber a 8 uncí).

Elektrikář Kieran Duff ihned po práci vyrazil na ryby. V typickém anglickém počasí, tedy v silném větru a masivním dešti, se vydal chytat na rybářskou lokalitu v hrabství Buckinghamshire. A byla to osudová vycházka. Rybářovi se totiž povedlo stanovit nový rekord kapra ve Velké Británii, která je považování za kolébku moderní kaprařiny. 

 

Dva dny bez záběru, ale pak přišla zběsilá jízda

Konkrétně se jednalo o Kingfisher Lake, kam Kieran pravidelně jezdil, protože o velkém kaprovi věděl. Dlouhých 9 měsíců pravidelně posedával na březích této lokality, než přišla ta osudová noc.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Kieran Duff (@kieran.duff)

„Na konci vodní plochy je ostrůvek, u kterého se v posledních letech každoročně vždy začátkem dubna chytal obrovský šupináč. Zamířil jsem právě tam,“ prozradil Kieran svou taktiku.

První dva dny byl zcela bez záběru. Při sledování hladiny však zahlédl, že uprostřed nádrže se několikrát vynořil obrovský kapr. „Přehodil jsem oba pruty na místo, kde jsem ho spatřil. Jeden prut přímo na dané místo, druhý asi 30 metrů od toho,“ popsal asi rozhodující okamžik.

A ve 3:10 ráno se jeho naviják roztočil do nezadržitelných otáček. „Zasekl jsem, a okamžitě jsem věděl, že je to něco většího. Mnohem většího! Byla to solidní tíha, jako když zaseknete spadlý strom,“ řekl rybář.

 

Obrovský kapr dohnal rybáře k slzám

Následoval epický souboj ve tmě, kdy ryba několikrát prudce vyrazila, než ji Kieran konečně dostal do podběráku.

„Zavolal jsem hned rodině, abych jim řekl, že práce, kvůli které jsem sem jezdil, je hotová.“ Kieran popsal, že měl tušení, že opravdu chytil toho největšího kapra v lokalitě – rybu, po které čtyři roky toužil.

„Kontaktoval jsem majitele lokality Krise, který mi potvrdil, že se opravdu jedná o onoho obra,“ řekl šťastný rybář. Kieranova radost se ještě znásobila, když uviděl číslo na váze. V tu chvíli už tušil, že by se mohlo jednat o největšího anglického šupináče.

„Byl jsem nadšený a nedokázal jsem pochopit, jak se mi to podařilo. Uvědomil jsem si, že je to největší ulovený kapr ve Velké Británii. Když jsem držel v náručí kus historie, naplnil mě ohromný pocit štěstí. Dohnalo mě to až k slzám,“ uzavřel Kieran, který si britský rekord zaslouženě vyseděl.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -