DomůNovinkyHodinový souboj s monstrem: rybář šel na kapry, chytil 100kilového sumce

Hodinový souboj s monstrem: rybář šel na kapry, chytil 100kilového sumce

- Reklama -

Při rybaření se občas stane, že rybář vytáhne úlovek, který „neplánoval“. Něco takového se stalo kaprařovi ve Španělsku, kterému na vybavení na kapry zabral 100kilový sumec. Souboj trval hodinu.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Nezapomenutelný rybářský okamžik prožil rybář Ditch Ballard. Ten se vydal ve Španělsku na kapry, ovšem při rybaření mu na nástrahu zabral gigantický sumec. O famózním úlovku, ale také dechberoucím zdolávání, informoval i známý zahraniční magazín AnglingTimes.

 

Rybář se vydal špatně oblečený na vodu

O neskutečném rybářském momentu psal především samotný rybář Ditch Ballard na sociálních sítích. Na nich uvedl, že při záběru byla pořádná zima – teplota vzduchu byla -3 stupně Celsia. A za onoho večera přišel životní záběr…

Rybář už při prvních chvílích po záseku tušil, že na druhém konci bude sumec, protože jeho 3metrové pruty na kapry byly ohnuté na maximum! Navíc, z navijáku se velmi rychle odvíjel navazovací materiál. Rybář tak na nic nečekal a skočil do lodě, aby se vydal za rybou.

Jenže v tu chvíli si ještě neuvědomil, že v mrazivém počasí riskantně podcenil oblečení. Rybář uvedl, že v bivaku si zapomněl teplejší oděv a obuv. Tuhle zásadní chybu si během prodlužujícího se souboje s rybou začal uvědomovat více a více.

 

Sumec odtáhl rybáře kilometr od bivaku

Samotný rybář napsal, že následující hodina souboje s obrovským sumcem byla velmi bolestivá. S postupem času totiž vyprchával adrenalin, takže se do něj čím dál citelněji „zakusovala“ zima. Nakonec se dokonce ocitl skrčený na dně člunu, přičemž se začal nekontrolovatelně třást.

To, že v tu chvíli byla skutečně nesnesitelná zima, naznačuje i další zážitek. Rybáře při zdolávání zachvátila panika, protože si myslel, že se mu kvůli tvrdému souboji začíná třepit oplet na prutu. Jenže nešlo o žádnou závadu! Tak co to bylo? Jednalo se o ledovou tříšť, která se v mrazivé noci na prutu začala tvořit.

Po skoro hodině souboje s obrovskou rybou to už konečně vypadalo, že se blíží konec. V tu chvíli si ale promrzlý rybář všiml, že je kilometr od bivaku. A v posledních okamžicích souboje měl rybář ruce tak promrzlé, že „odmítly poslouchat“ to, co jim mozek říkal. Lovec byl fyzicky, ale i psychicky, „na dně“.

I přesto se mu ale nakonec povedlo dostat obrovské monstrum na břeh. Výsledná délka? Naprosto neskutečných 2,5 metru! Váhu pak rybář uvedl 222 liber, což je v přepočtu něco málo přes 100 kilogramů! „Byla to největší bitva mé rybářské kariéry, kterou bych nikomu nepřál,“ napsal na závěr úspěšný rybář.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak to je borec. Když si představím „klasiku“ na kapříka, třeba 20ku vlasec a na něm 100kg sumce – klobouček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -