DomůAkční nabídkaHodně záběrů od kaprů na začátku sezóny? Řešením může být návazec s...

Hodně záběrů od kaprů na začátku sezóny? Řešením může být návazec s červy

- Reklama -

Začátek sezóny může častokrát končit neúspěchem. Jak být při lovu kaprů zkraje sezóny úspěšní? Jednou z nejlepších nástrah jsou červi. A ty lze s pomocí vychytávky nastražit k háčku na kapry.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Živé nástrahy patří k tomu nejlepšímu ve světě rybaření. Rybáři při rybaření na začátku rybářské sezóny velmi rádi používají například červy na ryby. Není se co divit! Právě červi nabízí hned několik zajímavých výhod. Zaprvé: Lákavý pohyb. Zadruhé: Výrazně bílé zbarvení. Zatřetí: Mají vysokou nutriční hodnotu. A za čtvrté: Taky lákavě páchnou.

Pokud ale chceme chytat kapry na červy, pak častokrát narazíme na ten problém, že jde o příliš titěrnou nástrahu. Takže když chce rybář nastražit červa na větší kaprový háček, tak ten se může roztrhnout. Existuje naprosto jednoduché řešeníklip na červy. Právě tahle vychytávka z tenkého drátu dovoluje vytvořit velmi lákavé sousto pod kaprovým háčkem.

Jak fungují klipy na červy? Mrkněte na ukázku

 

Klip na červy Extra Carp

Na rybářském trhu je celá řada druhů klipů na červy od nejrůznějších značek. Pokud ale koukáte i na cenu, pak vás asi nejvíce zaujmou klipy na červy od české značky Extra Carp. Právě tyhle klipy na červy jsou dostupné na e-shopu Chyť a pusť za velmi příjemnou cenu. Oproti konkurenčním značkám jsou tyto opravdu výrazně levnější.

Návazec pro chytání kaprů na živé červy

Jak klip na červy funguje? Jde o tenký drát, který rybář připevní pod kaprový háček tak, jako když nastražuje boilies nebo peletu. Pak na otevřený klip napíchne požadované množství červů, a klip zacvakne, aby při lovu nespadl zpod kaprového háčku. A je hotovo!

Osobně doporučuji, abyste na klip zkusili narvat co nejvíce červů. Proč? Díky tomu vznikne pod háčkem fakt hodně lákavé sousto na kapry, kterému se jen tak něco nevyrovná. No jen si to představte: Pod háčkem budete mít krásný chomáček červů, který půjde vidět a bude se lákavě hýbat.

Návazec s klipem na červy leží nahozený ve vodě

Aby byla tato taktika ještě úspěšnější, pak doporučuji ke klipu připevnit kousek plovoucí pěny. Proč? Protože plovoucí pěna klip s červy krásně nadzvedne, takže nástraha půjde krásně vidět. A to i na hodně zaneseném dně, na kterém je velké množství mrtvé vegetace. Což je častý případ na našich vodách po „zimním klidu“.

 

Ideální pro rychlé chytání

Jak s klipy na červy chytat? Absolutně nejlepší je tento klip používat ve spojitosti s krmítkem při lovu na položenou. No jen si to představte: Na krmítku budete mít lákavou návnadu na kapry. A když tuto montáž nahodíte do vody, tak se u krmítka udělá lákavé krmné místečko, nad kterým budou červi s pěnou. Tohle funguje.

Pokud se bavíme o lovu v aktuálních podmínkách, tak doporučuji na krmítko dávat především jemné krmení. Právě z jemného krmení se kapři rychle nenasytí, takže na místě vydrží delší dobu. Ale! Je dobré myslet na to, aby krmení mělo opravdu silnou vůni, kterou můžeme zesílit s pomocí nějakého boosteru nebo tekuté potravy.

Pokud hledáte způsob, jak si zachytat kapry i v pořád ještě studeném počasí, pak se rozhodně podívejte na tuto metodu. Ta kombinuje účinný návazec na kapry s jednou z nejlepších nástrah v rybářském světě. Nezapomeňte, že klipy na červy seženete na Chyť a pusť. Tak ať to bere!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -