DomůNovinkyNechtěné zarybnění: Kvůli drobné dírce uniklo 250 000 ryb ze sádek přímo...

Nechtěné zarybnění: Kvůli drobné dírce uniklo 250 000 ryb ze sádek přímo do řeky

- Reklama -

Kuriózní ztrátu rybí násady zažili na ve Spojených státech ve státě Washington. Tady je rybí líheň, ze které uniklo kvůli malé dírce 250 000 ryb. Podle informací šlo o více jak 60 % letošní násady.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybí líheň Lyons Ferry v americkém státě Washington leží hned vedle řeky Snake. A právě tady kvůli drobné technické závadě uniklo 250 000 steelheadů (tažná forma pstruha duhového). Co stálo za únikem? Drobní steelheadi z líhně prchli kvůli 5 centimetrové trhlině.

Podle Washingtonského ministerstva, které o úniku ryb informovalo, a pod které spadá rybářství v tomto státě, jde asi o 64 procent zásob z líhně, ze které se měly ryby rozvézt po několika řekách.

 

Rybáři zjistili závadu až po čase

Velké množství steelheadů mohlo uniknout i kvůli tomu, že si rybáři závady dlouho nevšímali. To, že v líhni chybí velké množství ryb, zjistili až při vypouštění vody, kdy chtěli ryby přestěhovat.

Ztráta rybí násady na první pohled nevypadá tolik hrozivě, protože únik 250 000 ryb znamená asi 8 % produkce v povodí řeky Snake. Jenže! Například ředitel líhně Chris Donley řekl, že tento únik bude znamenat chudší úlovky v další rybářské sezóně v roce 2023.

Rybáři brzdí nadšení ohledně toho, že ryby v řece Snake přežijí. Je totiž dost pravděpodobné, že malé pstruhy pobili jiní dravci.

 

Steelhead je vyhledávanou rybou

Steelhead je poddruhem pstruha duhového. Tito duháci jsou výjimeční tím, že svůj život netráví ve sladké vodě, ale v moři. Do sladké vody v řekách se tito pstruzi duhoví vrací jenom rozmnožovat. Steelhead v překladu znamená „ocelová hlava“ – toto označení si tito pstruzi duhoví zasloužili kvůli tomu, že mají ocelově modré zbarvení hlavy a hřbetu.

Steelheadi jsou ve Spojených státech velmi vyhledávaným rybím druhem při rybaření, za kterým ale míří i nemalé množství rybářů z Evropy. Steelheadi žijí po celém západním pobřeží Severní Ameriky – od Kalifornie na jihu, až po Aljašku na severu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -