DomůNovinkyHororový zážitek: žralok se zakousl rybářovi do ruky. Stáhl ho do vody

Hororový zážitek: žralok se zakousl rybářovi do ruky. Stáhl ho do vody

- Reklama -

Pořádně šokující zážitek prožili rybáři v národním parku ve Floridě. Právě tady totiž jednoho z nich stáhl z rybářského člunu do vody žralok. Rybář si totiž ve vodě myl ruce, což byla obrovská chyba!

Národní park Everglades je vyhledávanou turistickou destinací ve Spojených státech amerických. Právě tady totiž návštěvníci mohou spatřit unikátní faunu, pro kterou jsou tolik specifické hluboké mokřady. Ovšem právě na takovém místě je nutná zvýšená opatrnost!

 

Žralok stáhl rybáře za ruku

Na zásady bezpečného chování ale nemyslel jeden rybář, který se vydal se svým kolegou do zmíněného národního parku. Tomu se povedlo ulovit rybu, která se nazývá snook. A po jejím puštění se rybář rozhodl, že si umyje ruce ve vodě.

Jeho rybářský kamarád se ho snažil od mytí rukou ve vodě odradit, ale rybář si nedal říct. A pak to přišlo! Z kalné vody se vynořila velká tlama žraloka! Kousnutí od predátora bylo tak silné, že žralok rybáře stáhl ze člunu do vody.

Najednou nastala panika, kterou pronikaly zděšené výkřiky. Rybářovi se ale naštěstí podařilo rychle vyšplhat zpátky do člunu. V ten moment ale bylo zřejmé, že žralok rybáře poranil, protože na bílém boku lodě šel vidět krvavý flek.

 

Rybáře převezli letecky do nemocnice

Rybáři na nic nečekali a okamžitě vyrazili zpátky do přístavu. Tam se vyhodnotilo, že poraněný rybář musel do nemocnice. A právě do ní byl rybář s pokousanou rukou převezen letecky.

„V Everglades nejsou žraloci žádný žert a varování, abyste nedrželi ruce ve vodě, nejsou přehnaná,“ citoval rybářova kamaráda magazín fieldandstream.com. To, jak vážná byla poranění ruky, americká média nespecifikovala.

 

Jaký žralok zaútočil?

Informace z amerických médií se různí. Například rybářský magazín fieldandstream.com uvedl, že na rybáře pravděpodobně zaútočil žralok býčí. Tento druh žraloka může být dlouhý přes 3 metry, jeho váha pak může dosahovat až 300 kilogramů.

Mohutný druh žraloka je specifický tím, že se může objevovat i ve vnitrozemských řekách. Predátor se rád pohybuje u pobřeží a v ústí velkých řek. A právě tudy se proti proudu dere i do vnitrozemských vod.

„Je považován za jednoho z nejnebezpečnějších žraloků a je zodpovědný za mnoho útoků na člověka v pobřežních oblastech,“ píše česká verze Wikipedie. Naopak web nypost.com zase uvedl, že možná šlo o žraloka citrónového. I tento druh dorůstá délky přes 3 metry.

Zdroj: fieldandstream.com a nypost.com, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -