DomůNovinkyHrdinové z rybářské školy dostali za záchranu ženy a dítěte medaile! Ženu obvinili...

Hrdinové z rybářské školy dostali za záchranu ženy a dítěte medaile! Ženu obvinili z pokusu vraždy

- Reklama -

Sedm statečných mladíků, kteří pomohli se záchranou ženy a dítěte z ledové řeky Blanice, dostali ocenění od jihočeské policie. Studenti rybářské školy ve Vodňanech od policistů obdrželi například pamětní medaile za jejich hrdinský čin. Zmínění studenti pomohli na začátku prosince vytáhnout ženu s malým dítětem z ledové vody. Mluvčí jihočeské policie pro Českou televizi řekl, že žena byla obviněna z pokusu vraždy…

Ilustrační foto: InRybar.cz

O předání pamětních medailí studentům a policistům informovala přímo vodňanská rybářská škola na sociálních sítích. „Ve Vodňanech proběhlo slavnostní ocenění sedmi žáků prvního ročníku naší školy a dvou policistů za záchranu lidského života. Kromě věcných darů naši žáci obdrželi pamětní medaili od ředitele Jihočeské policie generála Procházky. Žákům pogratuloval také starosta Vodňan Milan Němeček. Další ocenění se bude konat ještě u nás ve škole,“ uvedla Střední rybářská škola ve Vodňanech.

To, proč žena skončila s dítětem v ledové řece Blanici, není doposud jasné. Vyšetřování je podle policejního mluvčího na samém začátku. Policie ale informovala o tom, že ženě bylo sděleno obvinění z pokusu vraždy, momentálně je ve vazbě.

„Přesto, že jsme dneska oceňovali studenty a policisty, kteří žene a dítěti zachránili život, tak je to hlavně rodinná tragédie. Ženě jsme sdělili obvinění z pokusu vraždy. Aktuálně je vyšetřována vazebně. Tudíž je ve vazbě. Zdravotní stav dítěte se nepatrně zlepšil, ale nadále je velmi vážný. Vyšetřování je na samém začátku, včetně toho, proč se žena skutku dopustila. Zatím není možné upřesňovat nějaké podrobnosti,“ řekl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner pro Českou televizi.

VIDEO: Reportáž ČT z předávání ocenění statečným zachráncům!

 

Co se stalo ve Vodňanech?

Na začátku prosince studenti rybářské školy zavolali na linku 158, na které informovali o tom, že v řece Blanici se topí žena s dítětem, ovšem studenti nebyli schopni se k tonoucí dvojici dostat. Na místo tak okamžitě vyrazila policejní hlídka. Policisté po příjezdu okamžitě skočili do vody…

„Policisté skočili do vody a z hloubky se jim podařilo s velkým úsilím dostat na břeh ženu i malé dítě. Žena byla „relativně“ v pořádku, u dítěte hned policisté započali s oživováním. S pomocí hasičů pak policisté se záchranáři naložili dítě na palubu vrtulníku a ženu do sanitky. Dál o obě zachráněné osoby pečovali záchranáři,“ uvedla jihočeská policie.

„Policisté od studentů zjistili, že prvním impulsem, že něco není v pořádku, byl kočárek, kterého si při návratu z města na internát všimli u mostu přes řeku, na kočárku byla zavěšená i kabelka a tak se šli podívat po okolí. Ve vodě viděli ženu a zprvu si mysleli, že se koupe. Nedokázali se k ní přes proud dostat a navíc další student, který svítil na hladinu řeky, volal, že o kus dál plave malé dítě. Ihned jak přijeli policisté, tak skočili do vody a ženu s dítětem z řeky vytáhli na břeh. „Rybářský“ kluci jim ještě pomáhali, jak mohli,“ popsali jihočeští policisté.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -