Další famózní sumec v rukách nejpopulárnějšího českého rybáře Jakuba Vágnera, který podle svých slov ulovil největší rybu Orlické přehrady.
Sám Vágner, který jezdil na Orlík tři roky společně se svým parťákem Standou Kocinou, drží český rekord, který stanovil letos rybou dlouhou 272 cm. Bude král Orlické přehrady delší?
Sumec s tříletým příběhem
I kdyby se to nakonec nepodařilo a český rekord nebyl překonán, má dnes ulovený sumec pro Jakuba Vágnera velký význam. Je to totiž ryba s příběhem, protože o tuhle konkrétní rybu se společně snažili poslední tři roky.
Tři roky dřiny, největší ryba Orlíku zdolána !!
Posted by Jakub Vágner on Sunday, November 2, 2025
„Se Standou jsme na Orlické přehradě jsme strávili tisíce hodin a pochytali jsme tady nádherné ryby, ale je tu král. A ten král tu před vámi leží a je to největší ryba Orlické přehrady. A to víme, protože jsme tady strávili hodně času, a i díky dnešním technologiím víme, jak je ta ryba plus minus veliká,“ vypráví sedící Jakub Vágner na bellyboatu a před ním ve vodě leží nádherný sumec.
Při honbě za tímto sumcem ulovili mnoho ryb. „Přes 250 centimetrů bylo vždycky hodně těžké se dostat. Deset, patnáct takových ryb jsme chytili, ale jedna ryba tu vládla všem. A tohle je ona,“ ukazuje na krasavce před sebou.
Během období, kdy se sumce snažili chytit, ji měli na prutu třikrát. Naposledy před měsícem. „Když jsem ji zasekl, tak jsem říkal: ‚Stando, je to tam!‘ Ta ryba nám vzala přes sto metrů přes utažený naviják. Ale našla jeden keřík a vyřezala se z háku,“ popisoval Vágner den, ze kterého byli oba velmi zklamaní. Ale to vystřídalo dnešní štěstí mezi dešťovými kapkami.
Je to nový český rekord?
A teď otázka, která zajímá nás všechny: jedná se o nový český rekord? Od prvního pohledu se nezdá, že by délka sumce mohla atakovat nedávno stanovený světový rekord 292 cm. Jakub Vágner je přesvědčený, že s rekordním sumcem už měl tu čest. „Blížili jsme se ke svěťáku, který jsem měl loni v Polsku na prutu, ale ryba mi spadla z háčku!“
Ale zpět do Česka. Video je pořízeno evidentně krátce po souboji, takže ani samotný Jakub Vágner ještě nevěděl, jak dlouhého sumce ulovili. Přesto se pustil do odhadu. „Nemyslím si, že je to delší ryba než těch 272 cm, ta ryba byla na první pohled mohutnější. Ale to nevadí,“ dodal s tím, že za touhle rybou je jeho příběh, příběh jeho parťáka Standy a jejich rodin.
Jestli se přece jenom nejedná o rekordní rybu, si budeme muset ještě chvíli počkat. „Pojedeme s ní ke břehu, uděláme pár vzpomínkových fotek a dáme ji zpátky Orlické přehradě, kam patří. A když se s ní setkáte, tak se k ní chovejte slušně. Je to výjimečná ryba, ryba světové úrovně,“ pokračoval šťastný rybář.
„Orlík předáváme do rukou vám, dalším sumcařům, a my se zase přesouváme na jiné vody,“ dodal Jakub Vágner, unavený, deštěm zmáčený, ale šťastný. „A jako že nepijeme, tak Stando, jdeme na panáka!“ dodal český rekordman.
Ilustrační foto: Jakub Vágner
Sežrat! Kolik takový sumec sežere kaprů,línů, cejnů nebo candátů, který než doroste do trofejní ryby tak to trvá mnohem déle než u sumce.
Ty jsi vůl😂
on není jenom vůl,on je korunovaný
Ty ale ten největší..
Kapr je plevel, ten by se měl žrát už jen z podstaty. Sumce pouštím, ať žere víc kapříků ;))
Ryby neberu, tak at se sumci pěkně nazerou těch mých 7kg ryb denně. Všude samy kaprodrom a tuny násady KAPŘ ročně. Vody totálně přeplněné kapry. Na echu není skoro nic jiného než kapři.
je to chudak ,ve Vranově po něm a jeho partě zustali dva slušni sumci uhynuli ,nebyli schopni je ani zakopat je to frajer pan mistr
máš na to důkaz
Pak se nemůže nikdo divit, že Roman Matula když v roce 2020 vytáhnul sumika 274 cm tak nezverejnil kde ho chytil. Bylo to na naší vodě. Nechtěl aby ho někdo trápil a naháněl kvůli slavě. Byli další 3 svědci – bylo to zdokumentovano. Ať si plave dál
to je pravda
Jdi ty brepto to je jen zàvist
To zase bude komentářů chytrolínků, co v životě neměli na prutu rybu nad 20 kilo … Parádní práce, jen houšť a větší kapky, Kubíku. Sice moc závidím, málokoho živí něco, co ho baví a má to rád, ale přeji ti to …….
Vágnera obdivuju a fandim mu sleduji jeho dokumenty nicméně pokud se nepletu je sumec od 1.11 hájen? Pravidla by měli platit pro každěho stejně ani VIP by neměli mit vyjímky.
Pleteš se🤣hájen je od 1ledna do 15cervna
Ale, to hájení, to snad ne !!!
Vrať papíry
Proč furt uveřejňujete tyhle týrači zvířat. Jste úchylní…
Jako najít echolotem rybu a dávat jí nástrahu přímo před tlamu, dokud to nevezme, já nepovažuju za rybaření. Sorry jako. Tyhle televizní diváky na vodě fakt nesnáším.
haha zabít to to je pako
Natrhnul bych mu hubu háčkem a potom pustil. Vždyť by se mu to mělo líbit, když to dělá rybám.
TAK VELKÝ SUMEC JE ŠKODNÁ A NEMĚL BY BÝT POUŠTĚN ZPĚT !
Gratuluju
Ta zřícenina v pozadí je Zvíkov? Pakliže ano, tak ho chytil na místě, kam jsem jezdíval na cejny a kapříky. Ještě, že po mně nevyjel!
Jj je to Zvíkov a pro zajímavost na druhé straně (Otava) u přístaviště byl vídán zhruba 180-200cm krásnej albin
Tak nedávno někdo chytil největšího sumce u nás a kolegové říkali:To jsme zvědaví,kdy Vágner chytí většího-a nebude to dlouho trvat.Podvodník jeden.Říkali.No a je to tady.Je to k smíchu.Nebo je k pláči.Každej si na něj udělejte svůj vlastní názor.Ubožák.
Za mě jsi ubožák třeba ty
Chtěl bych vědět, kolik potápěčů ho honilo aby mu mohli zapíchnout háček !!
Je to nuda a hlavně mě vadí, jak s nimi dlouho pózuje a dlouze se fotí, oni na pokraji zdechnutí drží, ale jak se jim vede po té trapné pusince ? Myslím, že dost ryb následně uhyne a to je škoda…
Je to HNUS!!! Vágner si z toho užívá, raduje a přitom zvířata týrá! po každém háčku zůstane bolestivý otvor než se zahojí stane se že se opět zachytí a už má další, to nemá cit Vágneřisko i jiní rybáři? Když už chce chytit rybu na jídlo tak jí má rychle bez bolesti usmrtit a né jí týrat na vzduchu bez vody, tahat jí za tlamu, fotit, měřit, bolestivě vydělat háček a hodit jí zpět poraněnou do vody je bezcitný tyran zvířat, to není sport ani záliba ale hnusáctví, ke všemu to všude zveřejnuje a vysílá pořady v televizi, za týrání se ještě obohacuje, to nemá žádné svědomí a nemůže se věnovat něčemu jinému bez utrpení zvířat?
Podle vašeho názoru by jsme měli všichni brát úplně každou rybu co chytime.jinak váš názor nemá žádnou cenu, protože i podmírečný ryby musíme pustit a jsou rozpichany
Proč je v jedné větě 3x jsem?
Znova chycena největší ryba, nevěřím. Myslím si, že vše bylo připraveno předem. Chycení i následné focení, či natáčení. Marketingový a obchodní záměr se znova zviditelnit. Je to výsměch všem poctivým rybářům.
Lidi bez mozku v komentářích zas ukazují svoji demenci. Vágner je od vás tak daleko, že jediné co vám zbývá je psát komentáře, které nikoho nezajímají. Hodně štěstí zoufalci. Hahah
Máš naprostou pravdu…..
Má pravdu. Sumec je vrcholový predátor a největší škůdce českých vod. Nemá přirozeného nepřítele mimo člověka. Je třeba je likvidovat
No… nejsem rybar a prekvapilo mne, kolik emoci v sobe “tisi blazni ” ( bez urazky v ucte ) nosi. Mam rad zvirata i rostliny a vseho, co clovek primo nevyuziva si vazim. Predstava, ze roztrhnu rybe tlamu jen proto, abych se pochlubil mi je cizi. Nepochopitelna. Videl jsem nekolik Vagnerovych dokumentu a je to smes heroicke ctizadosti a uctyhodne vule. Ale myslim, ze by se oboji dalo nasmerovat lepe, nezli k trapeni zvirat.
Rád bych viděl video, jak ty ryby také měří.
panove a damy ryby se lovily od nepameti nechapu proc nekdo resi natrzenou hubu jiny zpusob lovu je zakazan jedine vypustit rybnik a rybu setrne usmrtit kladivem ale to asi taky nepujde ze zabivate se blbostma a co se tyce tech velkych sumcu tak opravdu ty vody decimuji svoji zravosti treba lipno ma 5000 sumcu a porad se nekdo divi ze ubivaji candati tato ryba by se regulovat mela vsude v nekterych statech je to davno bezna vec a jezdi tam vetsinou cesi to resit mozna by stacilo upravit nebo zrusit dobu hajeni na urcity cas