DomůNovinkyJedna povolenka na všechny revíry: někteří rybáři by výrazně ušetřili

Jedna povolenka na všechny revíry: někteří rybáři by výrazně ušetřili

- Reklama -

Český rybářský svaz už v minulém roce zveřejnil informace o jednotné povolence. Nyní vedení rybářů vydalo upřesnění, aby zatrhlo šířící se spekulace. Jak by vypadala jednotná povolenka ČRS?

Upřesňující informace vydal Český rybářský svaz na svém webu. Ve sdělení je pak několik zásadních informací, které se snaží vyvrátit některé spekulace, které se šířily na rybářském internetu.

 

Povolenka by nesloučila „pstruhovky“ a „mimopstruhovky“

Jedním z nejdůležitějších sdělení ze strany Českého rybářského svazu je, že návrh na jednotnou povolenku by nesloučil rybaření na pstruhových a mimopstruhových revírech. Rybáři by si tak podle typu vody museli pořídit buďto pstruhovou, nebo mimopstruhovou povolenku.

„Od počátku byl návrh na jednotnou povolenku k lovu ryb koncipován odděleně pro pstruhové a mimopstruhové revíry. To znamená, že Republiková rada ČRS v žádném z variantních modelů řešení nikdy neuvažovala o sloučení pstruhového a mimopstruhového rybolovu, jak je některými prezentováno,“ uvedl za Český rybářský svaz tiskový mluvčí Lukáš Mareš.

Vedení rybářů pak znovu zdůraznilo, že celý nápad je teprve „v plenkách“. „Několikrát jsme rovněž zdůrazňovali, že se jedná o prvotní vizi, jakým způsobem by v budoucnu mohl ČRS přistupovat ke sjednocení povolenek a zjednodušení podmínek rybolovu pro rybáře,“ vysvětluje Lukáš Mareš.

Rybáři pak prozradili, že celý návrh mají aktuálně „na stolech“ pracovníci z ekonomického a hospodářského oddělení, kteří pokračují v přípravách. „Na základě této vize budou dále modelovány možnosti kalkulace cen takových povolenek a rozdělení prostředků, a to pouze v případě podpory územních svazů na pokračování prací na tomto návrhu,“ dodal mluvčí ČRS.

 

Výhody jednotných povolenek

Proč vlastně Český rybářský svaz uvažuje nad myšlenkou jednotné povolenky? Těch výhod pro rybáře by bylo hned několik. Prvním důvodem je sjednocení přístupu k rybolovu pro všechny členy ČRS. Varianta jednotné povolenky by pak byla velmi zajímavá pro rybáře s celosvazovými povolenkami, kteří by dle aktuálních propočtů výrazně ušetřili.

Rybáři s územními povolenkami by pak podle Českého rybářské svazu sice mírně připlatili, ovšem zásadně by se jim rozšířila možnost rybaření na revírech. To by někteří rybáři s územními povolenkami mohli ocenit třeba při rybářských dovolených, kdy cestují za rybami do jiných krajů v republice.

„Zároveň by došlo k významnému omezení počtu druhů povolenek, a tím i zjednodušení jejich distribuce, výroby, vyúčtování atd. Vše samozřejmě za současného zachování oddělení pstruhových a mimopstruhových povolenek,“ dodal tiskový mluvčí ČRS Lukáš Mareš.

Zdroj: Český rybářský svaz, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

15 KOMENTÁŘE

 1. V čem bude pro mne, jako územního rybáře přínos??? Kromě dražší povolenky??? Děkuji za odpověď.

 2. Ja take nevidim pro mne zadnou vyhodu kdyz nepotrebuji selosvazovou povolenku.Ani nemam zajem vyuzivat jine reviry nez mam ve svem kraji.Takze je to vyhoda zas jen pro nekoho.

 3. mě by spíš zajimalo jestli je opravdu pravda že nesmím vláčet s motorem a jestli je pravda že musím zapsat každou čudlu a jak,díky Dubitzký

 4. Biti budou zejména důchodci, kteří jezdí jen na vody v blízkosti svého bydliště. Často na kole, protože auto nemají, či už jim doktor zrušil řidičák. Tak si teď ze skromného důchodu budou platit drahou povolenku, kterou nevyužijí. Uděláte ze sportovního rybářství záležitost jen pro mladé a bohaté.

  • Přesně,sice ještě nejsem důchodce,ale souhlasím s Váma.Bydlím v Bulharech a kromě řeky Dyje,je zde plno revírů kolem.Takže navštěvuji stejně, jako většina místních rybářů,jen tyto vody.

 5. Pokud o tom vedení ČRS uvažuje, tak by potom zřejmě muselo dojít i ke sjednocení rybářského řádu, aby všude platily stejné podmínky. Zatím to je tak, že každý ÚS má jiné podmínky rybaření, ať se jedná o míry ryb nebo povinnou výbavu, atd. To bude asi problém.

  • Pár jedincům se zlevní ale velké většině se prodraží. Co to má za smysl? Kdyby radši udělaly dostupnější hostovacky v jiných krajích např přes tu jejich aplikaci a pro členy např týdenní za 100kc nebo 200kc udělaly by lépe. Kdo chce jet na dovolenou a týden si zarybařit mohl by ale dávat o 800-1500 víc za to že jezdím okolo svého bydliště je nesmysl.

 6. Dobrý den, podle mne to navazuje na celospolečenský trend. Těm, kteří mají na celosvazové povolenky je zlevníme a těm chudším, kteří často s ohledem na svoje ekonomické možnost uvažují, zda si to nejlevnější povolenku zaplatit či ne, to ještě zdražíme a zadotujeme ty bohatší. Druhý pozitivní vliv pro ty bohatší bude ten, že nemálo rybářů po zdražení zase ubude. Tak je to asi se vším. Kdo má peněz víc ( firma či podnikatel) tomu přidáme 200 tis na elektroauto a až 150 tis. na nabíjecí stanici. Kdo má dům, tak tomu zadotujeme tepelné čerpadlo, zateplení či solární panely. Kdo to nemá, má smůlu ale na těch dotacích se musí a\ť chce či nechce, podílet.
  Hezký den všem.

 7. Takže ČSR vybere více peněz… Výborně.. Pokud chce nekdo celosvazovku, tak si ji koupí.. Kdo ji nechce, tak si ji nekoupí… Může mi nekdo prosím vysvětlit, proč bych měl být nucen do celosvazove povolenky?

 8. Další hnus ohledně celosvazove v mládí jsem si kupoval i celorepublikovov důvod jezdil jsem po celé cz z rodinou cempi tábořiště turistika hrady atd děti poznávali cz no já při té příležitosti zajel lkde jsme se zdržování nahodil pruty ano to se mi viplati lo děti odrostli šli do světa my i zestarli tak už jsem nikam jezdil jen po okolí tak jako dnes jsem 3rokem v důchodu lovnejch míst tu mám dost Labe Vltavu tůně piskovny a bohaté mě to stačí pov za 1700kc a platí mě to i po st kraj ale to nikam jinam nejezdím na o proč v se mám pod nosem a úlovky pohoda ale rybí pouštím od cz ryb svazu v případě že to zjednoti je to podraz svinarna je tisíce rybářů že jim stačí územní nebo krajská je si mylimze to bude nepřímé donuceni pořád přemýšlejí jak získat PE ize ať propuste jty darmo zrouty úředníci na o jich je tolik po kancelářích bude se víc pitlacit

  • Snad Vás neurazí má reakce na Váš komentář, ale nevím, jestli jej psalo malé dítě, nebo kdo, ale dočíst jej do konce mi teda trvalo hodně dlouho, těch chyb a nesrozumitelných slov, tohle jsem snad ještě neviděl… Nakonec po dočtení vlastně ani nevím, co jste chtěl svým komentářem říct… Michal

 9. Dobrý den kolegové. Mněl bych vzkaz pro p. Mareše. To, co je zatím v plenkách pěkně smrdí. Místo toho, aby jste hájili většinu rybářů, na jejich úkor zvýhodníte bohaté, kteří mají na to jezdit po republice a platit si celosvazovou povolenku? Vážení kolegové, pojďme si udělat čas a pojďme na schůze. Jsme dobrovolná příspěvková organizace, ne armáda. Povinností námi volených zástupců je, mimo jiné, chovat se k našim vybraným prostředkům jako dobrý hospodář. Já si nechám vysvětlit, jak to je. A hlavně budu chtít vidět souhlas široké členské základny s prováděnými a již provedenými změnami. Přeji krásné dny a u vody jen a jen radost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -