DomůAkční nabídkaJednoduchá výroba extra páchnoucího těsta: smrad, který milují velcí kapři

Jednoduchá výroba extra páchnoucího těsta: smrad, který milují velcí kapři

- Reklama -

Rybáři odjakživa používají při lovu kaprů těsta, chcete-li obalovačky, které výrazným způsobem zlepšují vlastnosti nástrahy. Co si takové TOP masové těsto vyrobit během pár chvilek? Tady je návod!

Není žádným tajemstvím, že masové suroviny patří k tomu nejlepšímu pro lov kaprů. Co jim ale nabídnout skutečný „kus masa“? Ano! Stačí použít jednu osvědčenou surovinu, kterou používají zkušení kapraři – páchnoucí belachan. Právě ten slibuje úspěšný lov kaprů při nejrůznějších příležitostech.

 

Kostka belachanu CC Moore

Co je to belachan, ptáte se? Jedná se o léty osvědčenou surovinu, která se vyrábí ze zkvašených krevet. Uf, už jen z tohoto spojení se „navaluje“. A ano, je to fakt síla! Ovšem právě tenhle smrad kapři doslova zbožňují. Kostku belachanu najdete na e-shopu FishMax  za super cenu.

Belachan byl dlouhé roky tajnou přísadou mnoha významných výrobců kvalitního boilies. Ti totiž zjistili, že právě tahle masová surovina má pro kapry atraktivní vlastnosti. Zaprvé: belachan opravdu silně páchne, takže ve vodním prostředí vytváří koncentrované potravní signály. Tohle přiláká kapra i z větší vzdálenosti!

Zadruhé: tato surovina má silně slanou chuť, takže častokrát působí až selektivně. To znamená, že zajímá spíše větší ryby. A to platí dvojnásob, když rybář použije vhodnou návnadu, která je rovněž selektivní (třeba tvrdé boilies nebo tygří ořech).

VIDEO: Jak vypadá kostka belachanu ze zkvašený krevet? Mrkněte na video

A zatřetí: belachan ve formě kostky lze využít nejrůznějšími způsoby. Jednak jej rybáři lámou nebo strouhají do krmení (bacha na dávkování). Díky tomu tak návnada během chviličky dostane mnohem „větší grády“. Anebo rybáři tuhle surovinou používají pro vylepšení boosteru, kdy do lákavé tekutiny prostě nahází pár kousků, aby booster více smrděl.

 

Páchnoucí těsto z belachanu

My si ale v dneska ukážeme jiný fígl – z kostky belachanu si vyrobíme TOP těsto na kapry. Jak na to? Je to naprosto jednoduché! Stačí prostě z kostky belachanu ulomit malý kousíček, a pak jej navlhčit tekutou potravou.

V tu chvíli vznikne pasta, se kterou lze parádně pracovat. S takovým těstem rybář může efektivně obalit jakoukoliv nástrahu na kapry. Proč to dělat? Obalená nástraha v belachanu získá hned několik velkých výhod.

Zaprvé: jednak bude nástraha do vodního prostředí vydávat pořádně silné potravní signály, díky kterým kapr nástrahu rychleji najde. A když na ni narazí, tak ji nenechá ležet, protože okamžitě zjistí, že před ním leží nutričně zajímavá potrava.

Zadruhé: Tímto způsobem rybář velmi jednoduše na nástraze vytvoří neodolatelný povlak, který bude krásně měkoučký. Tato oslizlá vrstva je pak pro kapry pochopitelně mnohem atraktivnější než klasická nástraha. Už třeba proto, že z oslizlé nástrahy se výrazně lépe uvolňují atraktivní látky.

Malý fígl na závěr: když nástrahu obalíme belachanem, pak ji nechme 5 až 10 minut ztuhnout. Díky tomu na nástraze vznikne pevnější vrstva, která vydrží i prudší nához. Ovšem během chviličky po nahození ve vodě začne belachan na nástraze „pracovat“ – začne vypouštět atraktivní pachovou stopu a pomalu měknout.

Někteří rybáři pak s belachanem nejraději obalují plovoucí boilies. Proč? Ve chvíli, kdy na plovoucí kuličku nastražíme kus belachanu, tak vytvoříme dokonalou vznášivou nástrahu, která bude skvěle reagovat na podvodní proudy, které kapři na lovném místě vytváří. To dělají zejména zkušení a opatrní kapři. Proto tenhle fígl ostřílení borci dělají na silně prochytávaných vodách.

Belachan na ryby je dokonalou surovinou, která nabízí takové vlastnosti, které u jiné nástrahy/návnady nenajdeme. Jde o nefalšovaný „kus masa“, který dokázal přelstít hromadu velkých kaprů i na těch nejtěžších vodách. Tohle funguje! Belachan najdete na e-shopu FishMax  za super cenu.

 

Produkty CC Moore s obrovskou slevou na FishMax!

Věděli jste, že na rybářském e-shopu FishMax probíhá extra výhodná slevová akce na produkty CC Moore? Stačí zadat jednoduchý slevový kód CC20 a rázem se vám odečte výrazná sleva. Produkty CC Moore aktuálně neseženete nikde levněji!

Rybáři si tak mohou kromě zmíněného belachanu vybrat super účinné boilies nebo krmení na ty největší kapry. Ale bacha! Sleva platí jen do konce dubna. Zlevněné produkty CC Moore najdete na e-shopu FishMax  za super nízko cenu.

Zdroj a ilustrační foto: FishMax

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -