DomůAkční nabídkaNahazování přes 100 metrů daleko? TOP ujímaný vlasec pro daleké hody za...

Nahazování přes 100 metrů daleko? TOP ujímaný vlasec pro daleké hody za pár korun

- Reklama -

Nahazování do velkých vzdáleností je kolikrát jedinou možností, jak se dostat na ta nejlepší místa na některých lokalitách. K dalekým hodům přes 100 metrů daleko výrazně přispívá ujímaný vlasec.

Ilustrační foto: PARYS

Jeden takový ujímaný vlasec pro daleké hody nabízí německá společnost DAM. Ano! Právě rybářská pravidla na některých vodách zakazují zavážení montáží s pomocí plavidla, takže rybář se musí spolehnout na svůj um.

Určitě tu situaci znáte taky: Sedíte na břehu oblíbeného revíru, o kterém víte, že skrývá nádherné ryby. Jenže! Kola od velkých kaprů a amurů se objevují až dále od břehu. Šplouch! Teď se nad vodu mrsknul nádherný kapr! Kdyby se jen tak dalo k těmto rybám dostat! Ale ono to jde! Pokud rybář zvolí vhodné vybavení, pak může chytat i dále od břehu.

VIDEO: Jak nahazovat přes 100 metrů daleko? 

A to má své velké výhody! Tou hlavní předností je to, že v těchto místech budete chytat jako jedni z mála. Takže ryby v těchto oblastech nejsou tolik opatrné. A hlavně! V těchto místech se vyskytují! Tato taktika se pak oplácí zejména tam, kde je velký rybářský tlak, a kdy větší množství montáží „vytlačuje“ zkušené ryby na volnou vodu.

Kromě správného prutu, navijáku a montáže je velmi důležitou složkou vlasec pro daleké hody. A právě k tomu nejlépe poslouží ujímaný vlasec! Jde o speciální vlákno pro daleké hody, které je na začátku hrubší, aby vydrželo silný nápor při hodu (vlasec tak nepraskne). Následně se ale průměr vlasce ztenčuje, takže nedochází k přebytečnému tření, tudíž montáž letí podstatně dále. Jaký ujímaný vlasec vybrat? Zkuste tenhle za pár korun!

 

Levný ujímaný vlasec DAM Trinity Tapered Snag Leader

Vynikající ujímaný vlasec pro daleké hody od německé společnosti DAM! Právě tato společnost z Německa je známá tím, že nabízí TOP produkty v „německé kvalitě“ za rozumné ceny. A to samé platí u tohoto ujímaného vlasce, který je k dostání hodně zajímavé peníze! Ujímaný vlasec pro daleké hody DAM je dostupný na e-shopu PARYS.

Ujímaný vlasec DAM Trinity Tapered Snag Leader je možné si obstarat ve dvou variantách. Tou více populární je ujímaný vlasec o průměru 0,38 – 0,50 mm, který je vhodný na drtivou většinu tuzemských vod. Toto vlákno je dostatečně odolné pro házení s klasickými kaprovými montážemi, a také je dostatečně silné na to, aby vydrželo silný nápor při hodu.

Druhou variantou je potom ujímaný vlasec DAM o průměru 0,40 – 0,70 mm. Jedná se o speciální odhozové vlákno, které je vhodné do extrémních situací, kdy rybář například používá těžší montáž při chytání s tvrdšími pruty na opravdu hodně rozlehlých vodách. Ale zase: Pro klasickou kaprařinu je prostě lepší ten tenčí ujímaný vlasec.

Samozřejmostí je, že tento ujímaný vlasec má minimální paměť, takže na něm nevznikají nepříjemné obloučky a nerovnosti, které by vadily při nahazování. To ne! Důležitou vlastností je také odolnost, kdy tento ujímaný vlasec vydrží používání i na hodně těžkých terénech. Palec nahoru!

Chcete nahazovat opravdu daleko? Pak se rozhodně podívejte na tento ujímaný vlasec pro daleké hody, který je navíc k dostání za fakt zajímavé peníze. Toto vlákno je dostatečně odolné, aby vydrželo silný nápor při hodu. Zároveň je krásně pevné, takže skvěle pracuje při zdolávání ryby. Tenhle ujímaný vlasec je fakt TOP! Vlasec pro daleké hody DAM je dostupný na e-shopu PARYS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. Zdravím všechny.
    Ujímaný nebo proměný vlasec má Mivardi už nekolik let.
    Můžu vřele doporučit.
    Fanda

  2. Určite takisto doporučujem , len tie priemery vlasca v texte nesedia s obrázkom . Kde udělali soudruzi z NDR chybu ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -