DomůAkční nabídkaTrik na candáty: Jak mít více záběrů? Zkuste vylepšit nástrahu na noční...

Trik na candáty: Jak mít více záběrů? Zkuste vylepšit nástrahu na noční dravce

- Reklama -

Sezóna dravců v letošním roce odstartovala. A hodně rybářů se těší na první noční vycházky za candáty. Jak být při nich úspěšný? Důležité je mít nastraženou takovou nástrahu, která candáty zaujme…

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Taky to máte tak rádi? Nad hlavou se rozprostírá hvězdná obloha a na klidné vodní hladině se blyští odraz měsíčku. Noční rybolov má prostě neopakovatelné kouzlo! Pod pruty visí světélkující kolečka, která fungují jako policajty. Rázem se jedno z nich začne zvedat k prutu. Záběr na mrtvou rybičku!

Když rybář zasekne, tak v prutu ucítí tuhý odpor. Je tam! Netrvá to dlouho a kousek od břehu jde slyšet šplouchání vody. Ryba už je u břehu. Blik! Noční krajinu protne oslňující kužel světla z čelovky. A v něm se zjeví blyštivé oči candáta. Tohle je okamžik, který chce každý rybář zažívat. Jak ale candáty přemluvit k záběru?

 

Sprej na candáty

Oblíbený tekutý atraktor, který používá mnoho rybářů při lovu candátů jak na mrtvé rybičky, ale i na umělé nástrahy. Jde o to, že candáti se při lovu kořisti pochopitelně řídí i čichem, který je důležitým smyslem za hodně špatné viditelnosti. Takže je důležité, aby naše nástraha pořádně páchla. A k tomu nám pomůže tento aromatický sprej na candáty.

Sprej na dravce Chyť a pusť

Ano, sprej na candáty má koncentrovaný pachový odér, který dokáže ve vodním prostředí vytvořit opravdu hodně silnou pachovou stopu. Takže naše nástraha po nanesení tohoto přípravku začne vydávat atraktivní signál, díky kterému ji candát rychleji najde. Sprej na candáty je k dostání na e-shopu Chyť a pusť za zajímavou cenu.

Tento přípravek je vhodný jak při lovu na mrtvou nástražní rybičku, tak ale i na přívlač. Zejména pak na nástrahy, které při nočním rybaření vedeme pomalu. Díky tomuto způsobu totiž napodobíme raněnou rybku, která je pro candáty snadnou kořistí.

 

Jak sprej používat?

Tento sprej na candáty je vynikající z toho pohledu, že je vymyšlený tak, aby měl vysokou přilnavosti. Díky tomu tak na nástraze vydrží dlouhou dobu. Takže i když bude rybář třeba při přívlači nástrahu neustále vytahovat a nahazovat do vody, přípravek na něm vydrží skutečně dlouho.

Tento sprej na candáty je velmi dobrý i při rybaření na tekoucích vodách. Když na nástrahu nastříkáme tento atraktor, tak na ní vydrží i v proudné vodě. Při práci se sprejem na candáty „myslete na čas“. Co to znamená?

Po nanesení přípravku na nástrahu nechte sprej alespoň 15 až 30 vteřin působit, aby se do nástrahy pořádně „zažral“. Díky tomuto postupu bude nástraha delší dobu vydávat pachovou stopu ve vodním prostředí. Myslete na to!

Někteří rybáři pak sprej používají i pro dlouhodobé „dipování“ nástrah pro candáty. To znamená, že sprej nanesou na nástrahu, a pak ji nechají několik hodin odležet. Tento postup praktikují typicky rybáři, kteří chytají na mrtvé nástražní rybičky.

Prostě vezmou mrtvé nástražní rybičky a nastříkají na ně sprej. Pak rybičky vloží do sáčku a dají je do chladničky. Díky dlouhodobému působení se sprej pořádně „zažere“ do slizu a masa mrtvé rybičky, takže tak tak výrazně déle vydává silný odér ve vodním prostředí. Sprej na candáty je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nízkou cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -