DomůNovinkyRybář si ponechal 5 sumců, druhý 6 kaprů. Rybářská stráž je v...

Rybář si ponechal 5 sumců, druhý 6 kaprů. Rybářská stráž je v plné pohotovosti

- Reklama -

Západočeský územní svaz informoval o rozsáhlém zátahu profesionální a dobrovolné rybářské stráže na tamních revírech. A na některých lokalitách porybní řešili vážná porušení rybářských pravidel.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Rybářská stráž v Západočeském územním svazu je v plné pohotovosti. Zátah rybářské stráže na západočeských vodách proběhl od 11. do 13. června, kdy si porybní vytipovali hned několik svazových revírů. Kontroly probíhaly jak ve dne, tak v nočních hodinách. A problémy začaly hned při prvních kontrolních dnech.

 

5 sumců ponechaných před hájením

Západočeští porybní se nejprve zaměřili na Bonětický rybník (04 231 001). Tady to zprvu vypadalo bezproblémově, protože rybářská stráž zkontrolovala 20 rybářů. Pravda, několik drobných prohřešků bylo nutné řešit na místě, ovšem nejvážnějším trestem byl zápis do povolenky.

Pak ale rybářská stráž na zmíněném revíru narazila na rybáře, který lovil po skončení denní doby lovu. Navíc, rybář spal nahoře daleko od udic v chatě. Zcela nejvážnějším přestupkem ale bylo, že si rybář ponechal 5 sumců v době hájení, kteří měřili od 40 do 50 centimetrů. Rybářovi byla zadržena povolenka a ryba byla vrácena vodě.  

Další ponechání sumce před zahájením řešila západočeská rybářská stráž na nádrži Litice, kde si rybář nechal 130 centimetrového sumce.

 

Masakr na Jesenici

Dále se rybářská stráž zaměřila na přehradu Skalka, kde ale nebylo třeba řešit žádné vážné prohřešky proti rybářským pravidlům. Takže porybní se přemístili na Jesenici. A tady zase rybářská stráž narazila na takové rybáře, kteří vůbec nerespektovali platná pravidla.

Jeden z kontrolovaných rybářů měl například ve vezírku 6 kaprů, kdy nejmenší ponechaná ryba měřila jen 32 centimetrů. Dalšími prohřešky při noční kontrole na Jesenici byly například nepřítomnost u nastražených udic, lov mimo stanovenou dobu lovu nebo nepořádek na lovném místě. Porybní tak na této nádrži tu noc zadrželi 5 povolenek.

„Díky činnosti rybářské stráže si ve většině případů lovící rybáři nedovolují častější porušování pravidel. Bohužel ale stále k porušování pravidel dochází. Jsme rádi, že většina rybářů pravidla dodržuje a není jim lhostejné co se u vody děje, mnohdy nás o tom sami informují,“ komentoval situaci Západočeský územní svaz.

 

Jaké tresty rybářům hrozí?

Západočeský územní svaz připomenul, že od letošního roku platí sjednocený sazebník trestů, ve kterém jsou uvedeny tresty pro rybáře při porušení pravidel. Ty nejtěžší prohřešky může územní svaz potrestat až 5letým vyloučením z rybářských řad. Jen poznámka na závěr: Prohřešky nově „neřeší“ místní organizace, ale právě územní svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. Tohle dělají často cizinci, nic nové, povolenku jim dá každý, hlavně že zaplatí, ale už dál nikoho nezajímá, že pak dělají u vody bordel a berou vše co chytí.

  2. Sou to bordel si musí rybář nejdříve uklidit a pak může chytat a druhý den přijdete a je tam zase bordel no hnus dával bych pokuty

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -