DomůNovinkyRybářská stráž na Lipně zadržela 3 povolenky, rybáři chytali v „zakázané oblasti“

Rybářská stráž na Lipně zadržela 3 povolenky, rybáři chytali v „zakázané oblasti“

- Reklama -

Zahájení lovu dravců znamenal vyšší výskyt rybářů na revírech. A na to reagovala i rybářská stráž. Třeba na Lipenské přehradě porybní rybáře intenzivně kontrolovali, a některých zadrželi povolenky. 

Foto: InRybar.cz

O kontrole rybářů na Lipenské přehradě informovala Česká televize na sociálních sítích. Ta k několika reportážním fotografiím uvedla, že během zahájení dravců 16. června 2022 rybářská stráž kontrolovala rybáře na Lipně.

A rybářská stráž se třeba zaměřila na rybáře na lodích, ze kterých se dravci na tomto „jihočeském moři“ často chytají. Ne všichni rybáři ale dodržovali platná pravidla. Třeba 3 lovícím jihočeská rybářská stráž zadržela povolenky za lov v Kyselovské zátoce. Tady není lov ryb povolen.

 

Pytlácké „historky“ z Lipna: Natažené sítě nebo kapři na stromech

Lipno je někdy dějištěm opravdu hrubého porušování rybářských pravidel, které se tamní rybářská stráž snaží potírat. Například na této obrovské přehradě někteří pytláci lovili s pomocí velkých sítí. Třeba v roce 2020 porybní řešili 70 metrů dlouhou síť, do které chtěl pytlák lovit ryby.

Rybářská stráž na Lipně se ale v minulosti setkala například i s vyhrožováním. Například v dubnu 2020 jihočeská rybářská stráž informovala o tom, že narazila na rybáře, který si ponechal dva ulovené kapry, ale nezapsal je.

Následně jim začal rybář vyhrožovat napadením a poškozením vozidla. Navíc, k rybářská stráž při této kontrole našla na stromě pověšeného mrtvého kapra (rybář s ním neměl pravděpodobně nic společného).

 

Jak upozornit na pytláky?

Rybáři se při rybaření mohou setkat buďto přímo s pytláky, anebo s hrubým porušením rybářských pravidel. V takovém případě rozhodně není ideální věci přehlížet, ale kontaktovat buďto rybářskou stráž nebo policisty, v krajním případě hospodáře dané místní organizace nebo územního svazu. Doporučení najdete třeba v tomto článku

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -