DomůNovinkyKapr snů: rybář ulovil giga lysce o váze 34 kilo. O rybu...

Kapr snů: rybář ulovil giga lysce o váze 34 kilo. O rybu málem přišel

- Reklama -

Rybář Shane Hull z Anglie zažil snovou výpravu na ikonické jezero Gigantica ve Francii. Rybářovi se povedlo přelstít giga lysce, který vážil přes 34 kilogramů. Přitom zdolávání nebylo jednoduché. 

Tento úlovek rybáře dokonce zaujal anglický renomovaný rybářský magazín AnglingTimes. Ten tak přinesl přímo výpověď od úspěšného lovce, kterému se povedlo chytit zmíněného obrovského kapra, kterému se přezdívá Fudgies. Jak celý souboj probíhal?

 

Životní záběr přišel po bouřce

Zprvu Shaneova výprava za kapry nevypadala úplně slibně. Proč? V době, kdy se na jezeře Gigantica pokoušel o záběr od ryby, panovaly tropické teploty okolo 35 stupňů Celsia. A takové podmínky rozhodně nejsou pro ryby ideální. Přesto se při jednom západu slunce anglickému rybářovi povedlo chytit menšího kapra, který mu vliv naději do žil.

A pak to přišlo! Nad oblastí se přehnala silná bouřka, která úplně „zamíchala kartami“. Shane Hull navíc změnil i taktiku, kdy nástrahy nastražil ve větší hloubce. Tohle rozhodnutí se nakonec ukázalo jako správné! Na jeho levý prut totiž zabral životní kapr!

„Můj levý prut začal pípat, tak jsem k němu přišel blíže a všiml jsem si, že se špička prutu mírně cuká,“ popsal průběh záběru od obrovského kapra Shane Hull. Ten tak na nic nečekal, a zasekl. Byla tam ryba!

 

Zdolávání bylo velmi komplikované

Zaseknutý kapr si velmi rychle „uvědomil“, že něco není v pořádku. A v tu chvíli začalo nefalšované rybářské eldorádo. „Jakmile si ryba uvědomila, že má háček v tlamě, rozjela se a zamířila přímo do vodních rostlin“, popsal průběh souboje anglický rybář.

To mohl být velký problém! Právě ve spleti vodních rostlin se mohl zaseknutý kapr osvobodit. Ovšem při Shaneovi stál snad samotný svatý Petr. Z montáže se totiž uvolnila zátěž, takže ryba vyplavala na hladinu. A v tu chvíli si rybář uvědomil, jaké monstrum se mu povedlo přesvědčit k záběru.

„Viděl jsem, že je to neskutečný hroch, takže se mi podlomily nohy,“ popsal své dojmy anglický rybář. Tomu se nakonec povedlo dostat obrovského kapra do podběráku. A mohla vypuknout nefalšovaná rybářská radost.

Kolik tato ryba vážila? Lovec uvedl, že obrovský lysec měl 75 liber a 10 uncí, což je v přepočtu asi 34,3 kilogramů. Tato ryba je tak pochopitelně novým osobním rekordem úspěšného rybáře. „Je to můj osobní rekord a vrchol úžasné rybářské výpravy,“ rozplýval se Shane Hull.

 

Ráj obrovských kaprů

Zmíněné jezero Gigantica, na kterém anglický rybář ulovil obrovského lysce o váze přes 34 kilo, je vyhlášeným rybářským rájem. Kromě této rybářské lokality je ale v blízkosti třeba i voda s názvem Bluewater Lakes. A právě o ní jsme psali v minulých dnech. Proč?

Protože v této lokalitě žije jeden z nejkrásnějších kaprů současnosti. Co je na něm tolik specifického? Jedná se totiž o obrovského koi lysce, který váží neskutečných 28 kilogramů. Kvůli tomuto unikátnímu vzhledu tak rybáři velkému koi lyscovi přezdívají Mrkev. Pokud by někdo hledal rybářský ráj, pak by se měl podívat právě do této oblasti!

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz   

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Kolem rybáři chytají takové kousky dá se říct běžně a nedávný úlovek 37kg na státní vidě. A nikdo se tím nechlubi 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -