DomůNovinkyNejkrásnější kapr na světě: rybář ulovil oranžového lysce o váze 28 kilo

Nejkrásnější kapr na světě: rybář ulovil oranžového lysce o váze 28 kilo

- Reklama -

V kaprařském světě je několik ikonických kaprů, které by si chtěl potěžkat každý rybář. Jedním z nich je i obrovský koi lysec z Francie. Kromě unikátního vzhledu má tento kapr i ohromující velikost.

Nádherný koi kapr, který se jmenuje Mrkev, žije ve francouzské vodě Bluewater Lakes na severovýchodě Francie nedaleko legendárního francouzského jezera Lac de Orient, které moc dobře znají třeba i česko-slovenští kapraři. Ve zmíněné vodě Bluewater Lakes žijí obrovští kapři, ovšem jedna ryba z celé obsádky vyčnívá

 

Obrovský koi lysec vážil 28 kilo

Na sociálních sítích jezera Bluewater Lakes se objevilo video s gigantickým koi lyscem, kterého ulovil rybář Nathan Dixon. Fotografie krásné ryby pak zveřejnil sám rybář. Právě tento lovec se tak zařadil mezi další úspěšné lovce, kterým se povedlo tohoto obrovského koi lysce přelstít.

Kolik tento famózní kapr vážil? Šťastný rybář uvedl, že obrovský oranžový koi lysec měl neuvěřitelných 28 kilogramů (61,12 lb). A při pohledu na fotky s tímto kaprem není o úctyhodné váze pochyb. Všimněte si té obrovské hlavy a parádně vypouklého břicha. Tohle je prostě ryba snů!

Přesto, toto nebyla ta největší váha, na které byl tento kapr uloven. Třeba v loňském roce jsme o této ikonické rybě také psali, a tehdy měl koi kapr 30,5 kilogramů (67,4 liber). Ryba tak v minulosti překonala magickou hranici 30 kilogramů.  

 

Jak vypadal souboj s oranžovým gigantem?

Obrovský koi kapr zaujal třeba i renomovaný anglický magazín AnglingTimes. Rybář Nathan Dixon podle zmíněného rybářského magazínu jezdí na tuto francouzskou vodu každoročně. A při letošní návštěvě se mu povedlo chytit životní rybu. Rybář nejprve dostal na břeh dvě menší ryby, ale pak to přišlo!

Už při prvních okamžicích po záseku rybář věděl, že tohle bude slušná ryba. Kapr se totiž při zdolávání nechoval nijak divoce, jen vyvíjel „tupý tah“ a držel se u dna – přesně tak zdolávání velkého kapra často vypadá.

Nathanovi se po čase povedlo dostat velkého kapra blíže ke břehu. Když byl kapr okolo 30 metrů od břehu, tak se poprvé ukázal. „Když byla ryba asi 30 metrů od břehu, tak nahoru vyskočil největší koi kapr, jakého jsem kdy viděl,“ citoval rybáře anglický magazín.

Rybář nakonec dokázal spolu s kamarády dostat obrovskou rybu na břeh. A mohla vypuknout nefalšovaná rybářská radost! „Nemohl jsem se podívat na váhu, ale kamarádi mi potvrdili, že vážil neskutečných 61 liber a 12 uncí,“ citoval magazín šťastného lovce. V přepočtu tak ryba vážila okolo 28 kilo.

Zdroj: Bluewater Lakes a AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -