DomůAkční nabídkaKdy candáti nejčastěji útočí na nástrahu? Takhle vydráždíte nočního dravce k útoku

Kdy candáti nejčastěji útočí na nástrahu? Takhle vydráždíte nočního dravce k útoku

- Reklama -

Lov candátů patří k velmi oblíbeným rybářským disciplínám. Tyhle dravce mají rybáři ve velké oblibě, takže se na ně zaměřují tisíce rybářů. Někteří candáty chytají na rybičky, jiní na přívlač. 

Ilustrační foto: Lucky John

My se dneska budeme zaobírat lovem candátů právě na umělé nástrahy. A vysvětlíme si, kdy candáti nejčastěji útočí na nástrahu. Ano! Umělou nástrahou lze pochopitelně vodit vodním prostředím tak, abychom candáta doslova vyprovokovali k útoku

Jen si to představte: Stojíte na břehu oblíbeného revíru, ve kterém taháte oblíbenou umělou nástrahu. Jakou? Rybáři při chytání těchto dravců nejraději používají gumové nástrahy na candáty. Ano! Právě ty patří k těm nejvíce úspěšným. Proč? Protože umělé nástrahy mají vlastnost, které ostatní nástrahy tak výrazně nenabídnou. O čem to mluvíme? Gumové nástrahy díky zátěží krásně padají vodním sloupcem.

A právě tohle je chvíle, kdy candáti nejčastěji útočí na nástrahu! Skutečně! Pokud gumovou nástrahu vytáhneme kousek nad dno, a pak přestaneme navíjet, pak těžká guma logicky začne klesat. A ve chvíli, kdy taková nástraha klesá, tak candát útočí! Tohle je prostě klíčový moment, který kolikrát rozhoduje o úspěchu. Jakou nástrahu použít, aby co nejdéle padala vodním sloupcem?

 

Plovoucí gumová nástraha na candáty Joco Shaker

Absolutní hit posledních několika dravcových sezón! Toto jsou geniální plovoucí gumové nástrahy na přívlač od lotyšské firmy Lucky John. K čemu je dobré, že tyto gumové nástrahy jsou plovoucí? Těch výhod je hned několik!

Zaprvé: Pokud rybář použije vhodnou zátěž, pak může docílit toho, že bude plovoucí gumová nástraha Joco Shaker výrazně déle padat vodním sloupcem. Ano! Stačí použít lehčí zátěž, takže nástraha bude padat delší dobu. To při lovu candátů přesně potřebujeme! Plovoucí gumové nástrahy Joco Shaker jsou k dostání na tomto e-shopu

Plovoucí gumové nástrahy Joco Shaker patří k největším hitům na candáty v posledních sezónách…

Další výhodou je to, že pokud použijeme volnou zátěž (např. čeburašku), tak zátěž padne na dno, ale gumová rybička Joco Shaker se bude krásně vznášet nad dnem. Tohle je zásadní! Proč? Protože gumová nástraha s háčkem bude krásně „vlát“ nad dnem, takže candátovi se na takovou nástrahu mnohem snadněji útočí. Navíc! Plovoucí gumová nástraha se neztratí v nánosech na dně. Super!

Nastražení plovoucí gumové nástrahy na čeburašku nabízí úplně jiné možnosti při lovu candátů. Tohle je na podzim geniální montáž na candáty!

Tenhle způsob nastražení je dokonalý například na konci rybářské sezóny, kdy je už hodně studená voda, a kdy rybáři v hlubokých jamách jen poskakují s gumovou nástrahou. Zase: Pokud použijeme klasickou gumu na jigu, tak ta si jen lehne na dno. Jenže! Ve chvíli, kdy rybář použije plovoucí gumovou nástrahu na volné zátěži, tak rybička si nikdy nelehne na dno. Tohle je zásadní rozdíl!

Vlevo vidíte plovoucí gumovou nástrahu. Ta se po vhození do vody krásně postaví, takže se candátovi mnohem snadněji nabírá do tlamy…

Plovoucí gumové nástrahy Joco Shaker jsou vybaveny krásně pohyblivým ocáskem, které mají zakončení ve tvaru kopýtka. A to je velké plus! Proč? Protože takto zakončený ocásek dokáže ve vodním prostředí vysílat opravdu hodně silné vibrace, na které candáti budou spolehlivě reagovat. A to i při hodně pomalém vedení! Bomba!

Bílá plovoucí gumová nástraha Joco Shaker patří k tomu nejlepšímu na candáty!

Plovoucí gumové nástrahy na přívlač Joco Shaker se dodávají v několika velikostech a barvách. Rybáři si mohou vybrat například veleúspěšnou bílou barvu Joco Shaker, která patří k tomu nejlepšímu! Na výběr jsou ale například i reflexní barvy, které jsou dokonalé pro chytání za špatné viditelnosti. Nezapomínejte na to, že candáti mají dokonalý zrak! Nástrahy na candáty od lotyšské značky Lucky John jsou k dostání na tomto e-shopu .

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -