DomůRybolovné technikyKaprařinaKdy vyměnit vlasec na ryby za nový? Klíčové příznaky, kdy starý vlasec...

Kdy vyměnit vlasec na ryby za nový? Klíčové příznaky, kdy starý vlasec může prasknout

- Reklama -

Vlasec na ryby je nejdůležitější spojnicí mezi rybářem a rybou. A pokud rybář v tomto ohledu něco podcení, pak může ztratit životní úlovek. Jak tedy poznat, jestli je náš vlasec pořád dobrý?

Autor: Honza Kříž

Je skutečně nezbytně nutné na každou sezónu navinout nové vlasce? To je otázka, jíž se nejspíš zabývá nejeden rybář před každou sezónou, který chce mít svou výbavu v perfektní kondici a v dokonalém stavu, aby byla připravena i na ty největší úlovky.

 

Jak dlouho už vlasec slouží?

V první řadě je třeba vědět a uvědomit si, jak dlouho už vlastně používáme stávající náviny. Obecně se sice doporučuje na každou sezónu pořídit a navinout vlasce nové, ale ne vždy je to nezbytně nutné, a je důležité se zamyslet a zohlednit několik základních faktorů, které to značně ovlivňují.

Při výběru nového vlasce je třeba si uvědomit, jak intenzivně lovíme. Pokud nelovíme v nějakých extrémech, pak můžeme vsadit i na levnější vlasec…

Pro většinu z nás je ten první a dosti zásadní faktor určitě cena nových návinů, a to zejména při lovu na vyváženou, protože to může přijít na nemalé peníze, neboť na takový rybolov se vlasce využívá a namotává opravdu velkém množství.

 

Kdy měnit nový vlasec za starý?

Kdy tedy navinout vlasce nové, a kdy je možné ponechat návin z předešlé sezóny? V první řadě je hodně důležitá samotná kvalita a zkušenosti s aktuálně namotaným vlascem! Pokud máme léty ověřenou značku a typ vlasce, který nám vyhovuje a víme, že si drží své vlastnosti jako by byl nový, je asi jen otázkou, jak dlouho už jej tedy máme namotán a kolik toho s námi a s úlovky vlastně zažil, protože i ten nejlepší vlasec jednoduše není „nesmrtelný“.

Lovíte rádi ryby v noci? Pak by vás mohl zajímat tento UV vlasec od české značky ZFish , který se rozzáří ve chvíli, kdy na něj posvítíte čelovkou 

Jednoduše lze říci, že vše záleží na tom, kolik času rybář vlastně u vody stráví – ve smyslu, jak hodně je vůbec samotný vlasec využíván, jakým způsobem a za jakých podmínek. Pokud jedu na ryby třikrát ročně a chytám spíše rekreačně a „menší“ ryby, asi není zcela nutné každou sezónu vlasce měnit, takže stačí je jen trochu zkontrolovat.

 

Jak zkontrolovat vlasec na navijáku?

Kontrolou se rozumí, že na nějakém odmotaném kousku otestujeme to, zda při tahu nepraská, anebo není příliš zkroucený, anebo zda nejeví známky mechanického poškození a oděru. Pokud se nic z těchto nešvarů po pár testech neprojeví, není zcela nezbytné vlasec měnit.

Pokud chcete, aby vaše montáž byla při lovu špatně rozpoznatelná, pak je dobré vsadit na camo vlasce. Tento camo vlasec od české značky ZFish  je dostupný za rozumné peníze

V opačném případě je jasné, že než se opět vydáme k vodě je zcela zásadní nové navinutí pořídit! V tu chvíli se tedy nabízí zásadní otázka, zda sáhnout po tom samém vlasci (měli jsme s ním dobré zkušenosti, vyhovoval nám, jen už prostě dosloužil), nebo to nebylo to pravé ořechové a je na čase vyzkoušet nějaký jiný? 

 

Tipy na vlasce ryby, které nezklamou

Jestliže jste dospěli k závěru, že je na čase vyzkoušet něco nového, protože předešlý vlasec nebyl podle vašeho gusta, možná pro vás máme vhodné kandidáty na vyzkoušení.

První vlasec který bychom Vám rádi představili je univerzální kaprový vlasec ZFISH GREEN CAST CARP LINE , který se hodí jak pro nahazování, tak i na vyvážení na dlouhé vzdálenosti díky vysoké pevnosti jak v uzlu, tak v tahu, zvýšené oděruodolnosti a nízké průtažnosti.

Velmi oblíbený vlasec na kapry ZFish GREEN CAST CARP LINE, který rybáře zaujme díky vysoké kvalitě, ale také rozumné ceně

Tento vlasec díky vyspělým japonským technologiím a UV ochraně vyniká svou vysokou životností a hladkým povrchem, díky kterému v očkách dochází k minimálnímu tření a náhozy dosahují úctyhodných vzdáleností. Vlasec je díky barvě velmi dobře vidět například v noci, když rybář zasvítí čelovkou. Tyto jeho vlastnosti v kombinaci s „lidovou“ cenou dělají z tohoto vlasce žhavého kandidáta na vyzkoušení, a jsme přesvědčeni, že vašimi testy projde na výbornou. 

Při výběru vlasce zvažte všechny požadavky, které máte, abyste nebyli při rybaření zklamaní

A abychom nezapomněli na milovníky feederu a plavané, musíme zmínit další z našich povedených a technologicky vyspělých vlasců s názvem ZFISH ZFX MATCH/FEEDER CAMOLINE , který nejen že dokonale splňuje požadavky pro tyto způsoby lovu, ale díky unikátní technologii implementace molekulární struktury mikročástic dostává jedinečnou CAMO podobu a dokonale splývá s podvodním prostředím, a tím se pro ryby stává prakticky neviditelným a vůbec je neruší.

Důležité je dbát na správný výběr vlasce i u jemných rybolovných metod, aby vlákno vydrželo setkání i s větší rybou

Jestli jste tedy rozhodnuti na tuto sezónu vyzkoušet nové vlasce, určitě omrkněte nebo rovnou vyzkoušejte oba výše uvedené typy.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Já mám vlasec někdy i 5 let na cívce a nekdy déle i tak vytáhnu pěkné ryby. Samozřejmě chce zkoušet průběžně jeho pevnost. Může být nový vlasec a ryba ho stejně o nějakou ostrou hranu upili. Snažím se kupovat kvalitu na koruny nehledim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -