DomůNovinkyZákaz lovu z oplocených pozemků na oblíbeném revíru? Rybáři řešili třaskavé téma

Zákaz lovu z oplocených pozemků na oblíbeném revíru? Rybáři řešili třaskavé téma

- Reklama -

Pískovna Sandberk u Kolína zase budí vášně. Tentokrát nejde o navážení zeminy do samotného revíru, ale o rybaření z oplocených pozemků, které nejsou přístupné. Právě to se řešilo na kolínské schůzi rybářů.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Pískovna Sandberk je populární revír u Kolína, který dlouhodobě trápí oplocené pozemky, na které se ostatní rybáři nemohou dostat. A zdá se, že právě tato místa leží kolínským rybářům pořádně v žaludku. Není proto divu, že na dubnové členské schůzi bylo omezení lovu z oplocených pozemků, které jsou nepřístupné ostatním rybářům, jedním z hlavních témat.

 

Konec rybaření z nepřístupných pozemků?

Téma ohledně případného omezení rybaření z nepřístupných pozemků, které jsou oplocené, a na které není přístup, dostal do širšího povědomí například kolínský předseda rybářů Jiří Krouza. Ten na sociálních sítích uvedl, že se řešila celá řada témat, která v rybářských kruzích vzbuzují emoce.

„Proběhla zajímavá diskuse, a z řad rybářů vzešlo a bylo odsouhlaseno několik návrhů pravidel rybolovu na kolínských revírech. Řešil se rybolov z veřejně nepřístupných oplocených pozemků, lov z mol, lov z míst, kde se třou ryby, a mnoho dalšího,“ napsal k členské schůzi předseda ČRS MO Kolín Jiří Krouza.

 

Je možné omezit lov z oplocených pozemků?

Zákon o rybářství hovoří jasně: Pokud rybář vykonává rybářské právo, pak mu musí být umožněn přístup na pozemek, který je na břehu revíru. To se ale například na Sandberku mnohde neděje. A proto se rybáři ozvali. Ale je vůbec možné omezit rybaření z oplocených pozemků, které zmíněný zákon nerespektují?

Na to jsme se ptali přímo kolínského předsedy Jiřího Krouzy: „Odpovím, ale ne v tuto chvíli, neboť budeme i tuto otázku nejprve muset řešit se státní správou, stejně tak i lov ryb z plavidel. Do té doby se k tomu vyjadřovat nebudu, neboť jsou témata nejednotná a takříkajíc třaskavá mezi rybáři.“

Reakce kolínského předsedy je pochopitelná, neboť jde o téma, které není jednoznačné. Až bude jasněji, odpověď rybářská veřejnost dostane. „Odpovím rád, ale až budu vědět, jak se věci mají, abych se vyhnul fabulacím a neúplným informacím vůči členům ČRS,“ vysvětluje Jiří Krouza.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. Pamatuji, že kdysi platil zákon, který nařizoval, že klem vody musí být volný třímetrový pruh. To už neplatí? Pokud platí není co řešit a plot se odstraní. Pokud neplatí je třeba aby byl tento zákon obnoven. To by snad povaleči ze Sněmovny zvládli.

  2. Podobnou situaci jsem viděl na Laby z oploceného pozemku nahozeny pruty veselé ale rybář nikde jakákoli kontrola nemožná. Jestli dáli zákaz z těchto pozemků lovit ryby tak super držím palce žádné místo k lovu se nesmí narokovat

  3. Totéž se začíná dít na Slezské Hartě , kde se oplocují soukromé pozemky až k vodě a přístup rybářům je znemožněn , respektive možný pouze přes tyto pozemky , což by asi pro majitele byla infarktová situace , která by určitě končila minimálně hádkou ne-li hůře. Hašoun .

    • Jsem rybář a nevlastním žádný pozemek u vody. Jednoznačně ale říkám, že každý má právo si svůj pozemek oplotit a plně ho využívat. Nikdo nemá právo mu klást v jeho užívání jakékoliv překážky a ukládat mu povinnost na svůj pozemek někoho pouštět. Toto vše je nutno brát v úvahu vždy, když se nějaké dílo buduje a má být provedeno tak, aby neomezovalo práva vlastníka pozemku.

  4. Jsem rybář a nevlastním žádný pozemek u vody. Jednoznačně ale říkám, že každý má právo si svůj pozemek oplotit a plně ho využívat. Nikdo nemá právo mu klást v jeho užívání jakékoliv překážky a ukládat mu povinnost na svůj pozemek někoho pouštět. Toto vše je nutno brát v úvahu vždy, když se nějaké dílo buduje a má být provedeno tak, aby neomezovalo práva vlastníka pozemku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -