DomůNovinkyKladivo na nepoctivé rybáře se blíží? ČRS bude rozhodovat o trestech pro...

Kladivo na nepoctivé rybáře se blíží? ČRS bude rozhodovat o trestech pro rybáře

- Reklama -

Na posledním zasedání Rady ČRS se diskutovalo o návrzích na změnu Stanov ČRS, Jednacího řádu a Sazebníků trestů. A právě při této diskusi se například hlasitě mluvilo o klíčové úpravě, která by stanovovala jednotné tresty pro všechny rybáře, kteří by porušili rybářská pravidla. Český rybářský svaz chce tak zastavit negativní trend, kdy rybáři dostávají za stejné prohřešky rozdílné tresty. To, jestli zmíněná úprava bude platit, rozhodne podzimní Republikový sněm.   

Ilustrační foto: InRybar.cz 

Z posledního zasedání Rady ČRS: „Během jednání byly opět podrobně diskutovány návrhy na změnu Stanov, Jednacího řádu a Sazebníku trestů. Předseda ČRS Karel Mach konstatoval, že se podařilo ve většině projednávaných bodů nalézt konsenzuální řešení,“ stojí na webu ČRS. Vše je tak připraveno k tomu, aby se klíčová úprava o trestech pro nepoctivé rybáře předložila na podzimním Republikovém sněmu.

„Tento bod je součástí návrhu na změnu Stanov ČRS, jenž může schvalovat pouze Republikový sněm, který je plánován na listopad tohoto roku. I když nelze předvídat výsledek hlasování (delegáty sněmu tvoří zástupci místních organizací), můžeme říct, že členové Republikové rady se na tomto bodě jednomyslně shodují,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí ČRS Tomáš Kočica.

Co by to v praxi znamenalo? Jde především o to, že by rybáři nedostávali za stejné prohřešky rozdílné tresty. „V případě zavedení jednotného sazebníku a kárného opatření formou příkazu se jedná o velmi významnou novelizaci, která zajistí, že v případě totožného provinění rybáře na něj bude vždy pohlíženo stejným metrem,“ vysvětluje Tomáš Kočica. 

Kromě toho si rybáři slibují i zrychlení kárných řízení. „Je logické, že pokud se dva rybáři proviní stejným porušením pravidel, měl by být i jejich kárný postih posouzen obdobně. Zároveň se celý proces kárného řízení výrazně zrychlí a zefektivní,“ dodává Tomáš Kočica.

 

Další úprava Stanov: Možnost hostování v organizaci

Kromě jednotného sazebníku trestů se v rámci úpravy Stanov ČRS řeší i další téma. O co jde? O možnost hostování člena v jiné místní organizaci. Tuto možnost by měli ocenit třeba rybáři ze samostatně hospodařících organizací.

„Legalizace institutu hostování v jiné, než mateřské místní organizaci vede k narovnání nepříliš spravedlivého přístupu k možnosti získání členské povolenky. Například členové samostatně hospodařících organizací nemají možnost si členskou povolenku (územní ani celosvazovou) zakoupit, což jim bude nově umožněno v případě, že budou ochotni uhradit v hostovací organizaci všechny poplatky (členské příspěvky, brigády) stejně jako jakýkoli jiný člen. Podmínkou ale je, aby výbor příslušné organizace možnost hostování člena schválil,“ vysvětluje Tomáš Kočica z Českého rybářského svazu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

 1. Co se bude dít s nepoctivími funkcionaři také budou postiženi Kontrolnía revizní komisí ? Nebo je to namířeno proti prostému lidu?

 2. Je to sice hezké zamést si před vlastním prahem ale zamyslel se někdo nad tím co toto jednání rybářů způsobilo? Né, neomlouvám je, je to špatnost jako každá jiná ale když si vezmu v úvahu kolik peněz mě stojí poplatky ve svazu plus cena povolenky a přijdu k vodě kde sedí pytláci převážně z Ukrajiny a nic se jim nestane, jelikož jak mi zrovna dnes řekl člen rybářské stráže jelikož naše zákony jsou tak bezzubé že je zázrak když se to vůbec dostane do nějakého řízení jelikož se jich i všichni bojí. Neboli jak mi řekl musí se najít někdo kdo na to bude mít koule aby se s takovým parchantem do nějakého sporu pustil. Zákony které na takovou svoloč platily se rychle zrušily, tak že vlastně veškerá pravomoc a respekt vzaly za své. Na opak se začali trestat ti kteří měli toto hájit. Lumpové, zloději a jim podobní mají v zákonech větší oporu než slušný a poctivý člověk. Mě osobně vadí už i to že někteří rybáři mají na úlovkovém listu za rok 500- 600 kg ryb. to není normální ale je to legální. Za mě je to prach sprostá prasečina. Takové množství nikdo nemůže během roku spotřebovat i kdyby zásoboval celou svoji nejbližší rodinu. Omezil bych počet ušlechtilé ryby jako to už někde mají a pokud chceš chytat více tak si zaplať další povolenku. pokud nebudeme mít tvrdší zákony které by také zaručovali respekt, vymahatelnost a hlavně aby se v praxi používali tak je to všechno o ničem a tím že se budou zase postihovat registrovaní rybáři se toho moc nezmění. Maximálně se docílí toho že se pár jedinců chytne, legislativa bude mít splněno a slušní rybáři budou platit čím dál dražší povolenky , jelikož ty škody někdo zaplatit musí.

  • Máte absolutní pravdu jen je škoda,že toto nikdo řešit nebude.Policie se bojí zasahovat protože každý její zásah je pitván,to samé revizoři a RS je na tom úplně stejně.Lidi pochopili tuto demokraci tak,že si každý může dělat co chce a jakákoliv lidskost a sedlácké myšlení zmizelo.

  • Moc děkuji za pravdivý komentář. To co tu dělají Ukrajinští chasníci nemá obdoby.
   Děkuji. M Havel

 3. na co jsou všechny zákony atd když stejně nebude člověk co bude hlídat doržovaní? např. chodím na jednu pstruhovou řeku cca 15let za 15let mě nikdo neskotroloval jestli doržuju rybářský řád…

  na papíře dobrý ale realita bude stejně jiná

 4. Chce to přísnost a aby poctivý rybáři vzaly spravedlnost do svých rukou. Pytláky a nepoctive rybáře mlátili třeba klackama od vody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -