DomůNovinkyKonec pytláků na oblíbeném revíru? Na Nechranicích bude profesionální porybný

Konec pytláků na oblíbeném revíru? Na Nechranicích bude profesionální porybný

- Reklama -

Nechranice patří k nejvýznamnějším svazovým revírům Severočeského územního svazu. A rybáři chtějí tuto svazovou vodu více střežit, proto na ní bude fungovat profesionální rybářská stráž.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Význam Nechranic prozrazuje například to, že jde o nejštědřejší vodu ohledně úlovku kapra. Na tomto revíru se například v loňské sezóně ulovilo 28 800 kaprů, což z Nechranic dělá nejlepší svazový revír na počet kusů ulovených kaprů z celého Českého rybářského svazu.

 

Profi porybný bude kontrolovat více revírů

Aby si rybáři tento poklad více střežili, tak Severočeský územní svaz rozhodl o tom, že na Nechranicích bude fungovat profesionální rybářská stráž. Rybáři plánují, že profi porybný bude tuto vodu hlídat od podzimu, anebo nejpozději od příštího roku.

Důležitou zprávou je, že profesionální porybný, který bude na severočeských revírech fungovat, nebude hlídat jenom Nechranice. Rybáři počítají s tím, že bude kontrolovat i přilehlé vody, třeba vyhlášený pstruhový úsek Ohře pod přehradou.

 

Více info o profi RS v Severočeském ÚS

Jak bude profesionální člen rybářské stráže fungovat? A proč se Severočeský územní svaz rozhodl pro tuto variantu? Na to jsme se ptali tiskového mluvčího Severočeského územního svazu Jana Skalského.

Proč jste se rozhodli pro profi stráž zrovna na Nechranicích?

ÚN Nechranice je naším největším a nejnavštěvovanějším revírem, vysoká návštěvnost se s ohledem na atraktivitu týká i dalších revírů v okolí, kde je také třeba dozor RS i kvůli již zmíněnému rybářském tlaku zlepšit a zefektivnit.

Odkdy bude na revíru fungovat?

Aktuálně se připravují podmínky pro vyhlášení výběrového řízení. Lze říci, že ohledně jejího fungování a smluvního vztahu jsme se inspirovali RS na ÚN Orlík, kde funguje již řadu let. Začátek jeho činnosti je tak možné předpokládat od podzimu, případně od příštího roku.

Bude profi rybářská stráž hlídat jen Nechranice?

Mimo ÚN Nechranice bude profesionální RS dohlížet i na další revíry v okolí, ať již pstruhovou Ohři pod přehradou, tak i mimopstruhové revíry Ohře, ale i další revíry v okolí, např. nádrž Kyjice (Bílina 8), která je s více jak 120 ha naší druhou největší nádrží.

Půjde o jednoho člena profi stráže, anebo jich bude více?

Aktuálně se předpokládá smluvní vztah s jedním členem profesionální RS, který bude mít ovšem na starost i koordinaci dobrovolné RS.

Kolik profi členů RS má Severočeský ÚS ve svých řadách?

V současnosti na území působnosti nejsou žádní členové profesionální rybářské stráže, ale pouze členové dobrovolné RS, kteří činnost vykonávají ve svém volném čase a všem slušným a aktivním patří dík.

 

Nechranice potřebují profi porybného jako sůl

To, že profesionální rybářská stráž pro Nechranice a další přilehlé vody bude velké pozitivum, prozrazují třeba nedávné zprávy z tamní lokality. V červenci jsme například informovali o tom, že někteří rybáři na přehradě nerespektují rybářská pravidla, ale také různé zákazy.

Na této vodě ale kromě nezodpovědných rybářů chytají také pytláci, kteří loví ryby bez nutných dokladů. I na ně by se nový profesionální porybný měl zaměřit, protože dobrovolná rybářská stráž nemůže být všude…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

  1. Kolík článků o pytlacích a jiných „rybářských“ darebácích se už o Nechranicích i o jiných revírech napsalo, a vy se „chlubite“ s jedním profi strážným, kterému přidáte ještě další revíry 😂 To je jako by tam ani nebyl 😂

  2. To neuhlídají,to by tam musely stát pořád.Dědkové natahají za den kaprů ani nezapíší a baby se točí s igelitkami k vodě.

  3. Pytláci jsou jedna věc, to jsou lidé, kteří nemají rybářský lístek ! Ale co zde předvádí Ukrajinci, to se jen tak nevidí. Žádnou rybu nepustí zpět do vody : Malá rýba, tóže rýba ! Tak Vám to řeknou když se jich zeptáte ! Každý se jich bojí, ale nic se nedělá ! To by porybný musel mít neprůstřelnou vestu a samopal !

    • Současná rybářská stráž tyto Ukrajince pěkně velkým obloukem obejde, aby se náhodou nedostali do konfliktu protože mají plné plýny, potom se další dírou v lese vrátí zpátky k vodě a kontrolují čecháčky a dělají na ně bububu, teda pouze na ty které znají a vědí, že jim od nich nic nehrozí..TVl za celou tuhle situaci na Nechranicích může jen a jen neschopná RS, která nebyla ani schopná oznámit rybářům prasatum, aby si po sobě uklidili bordel, který tam udělal, natož něco více🤷🏻‍♂️👎🏿
      Chce se mi z toho blejt!

  4. Mě se líbí jak to tady všichni vidíte ale neuděláte vůbec nic akorát se tu vypisujete.pokud to tak je a vidíte že se děje něco proti právního tak máte volat policii ať to šetří. Tady taky poslouchám jak se kradou ryby já sám to neviděl ale všichni mají plnou hubu keců jak se krade. Ten tel máte všichni zapsat si SPZ nebo udělat pár fotek taky snad zvládnete. Takže buď konejte nebo buďte ticho.

  5. to bude zase akorát buzerace a na věci na které by se měli zaměřit se nezaměří … 😂👍 ale motor s nimi budu řešit hodinu 🙈

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -